30 Milyon Dolarlık marka değerine ulaştı

İnci Akü, bu yıl da Brand Finance’nin “En Değerli Markaları” listesinde ilk 100’de yer aldı. Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’ın Türkiye’de 8'nci kez düzenlediği ‘Türkiye'nin En Değerli Markaları' listesinde yerini alan İnci Akü 30. yılını 30 milyon dolarlık marka değeri başarısıyla taçlandırdı.

30 Milyon Dolarlık marka değerine ulaştı
banner95

İnci Akü, marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in hazırladığı ‘Türkiye'nin En Değerli Markaları' listesinde bu yıl da ilk 100 arasında yerini aldı. Yapılan araştırma İnci Akü’nün marka değerinin 30 milyon dolara yükseldiğini gösterdi. Böylece İnci Akü 30. yılında 30 milyon dolarlık marka değerine ulaşmış oldu.

Sektöründe ilk Ar-Ge Merkezini kurarak teknolojiye yatırım yapan ve geleceğin enerji depolama çözümlerini geliştiren İnci Akü, 2010 yılında yine sektöründe bir ilke imza atarak Turquality programına girmeye hak kazandı. Başlattığı “Global Markalaşma Projesi” ile markalaşma alanındaki çalışmalarına hız veren İnci Akü, 4 kıtada 78 ülkeye ihracat yaparak sektöründe ihracat liderliği bayrağını taşıyor.

İnci Akü Pazarlama Müdürü Damla Arkan, konu ile ilgili “’Dünya’nın ilk 10 akü üreticisi arasında olma’ vizyonumuzla yaptığımız çalışmaların sonucu olarak, Brand Finance’in bu yılki ‘En Değerli Markalar’ listesinde değeri yükselen markalar arasında yer aldık. Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2013 yılı TİM sonuçlarında da ilk 1.000 ihracatçı firma arasında istikrarlı yükselişimizi sürdürerek, 212. sırada yer aldık ve “sektörün ihracat lideri” ünvanımızı bu yıl da koruduk. Hayata geçirdiğimiz her yatırım, proje ve aldığımız ödüller ile marka değerimizi yükseltiyoruz. ‘Türkiye'nin En Değerli Markaları' listesinde, akü sektöründe değerini geçen yıla göre arttıran İnci Akü, 30. Yılında 30 milyon dolarlık marka değerine ulaştı.” dedi.

Şirketlerin hayata geçirdiği faaliyetlerin marka değeri üzerine etkisini ortaya koyan araştırmanın amacı iş dünyasının, sürdürdükleri faaliyetler içinde markanın ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek. Değer tabanlı pazarlama yaklaşımını ülkemizin gündemine almayı başaran Brand Finance’in yaptığı araştırmaya göre Türkiye'nin en değerli 100 markasının toplam değeri 30 milyar 849 milyon dolar ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71