ZF Friedrichshafen AG ile Hon Hai Technology Grup (Foxconn) şasi üretmek için ortak bir girişim başlattı. Stratejik ortaklıkla birlikte ZF, karlı büyüme, yeni müşteri kazanımı ve aks sistemleri montajı olan ana faaliyet alanının ötesinde gelişme fırsatlarını hedeflerken; Foxconn, yüzde 50’sinin işletme değeri 1 milyar Euro olan ZF Şasi Modülleri ile otomotiv sektöründe yeni açılımlar yapmaya hazırlanıyor.  Yeni ortak girişim mevcut faaliyet alanları için temel yetkinlikler ve süreç uzmanlığını kullanırken, yeni pazarlar için de çözümler üretecek. 

Ağır vasıta pazarı yüzde 7 düştü Ağır vasıta pazarı yüzde 7 düştü

ZF Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Holger Klein imzaların atılmasının ardından, “ZF ve Foxconn bu ortak girişimde birbirini mükemmel şekilde tamamlıyor. Bu stratejik ortaklıkla; mühendislik yetkinlikleri, bilgi birikimi, çeviklik ve global ölçekte müşteri odaklılık benzersiz şekilde bir araya getirilmiş oldu.  Böylelikle günümüzün büyüme alanlarındaki faaliyetlerimizi sağlamlaştırırken, geleceğin pazarlarına da çözüm üretmeye odaklanıyoruz.  Birlikte mevcut ve yeni müşteri ihtiyaçlarını daha nokta atışı çözümlerle karşılayacağız ve yenilikçi teknolojileri seri üretime geçireceğiz” dedi.

Foxconn CEO’su Young Liu ise stratejik ortaklık ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: “ZF ile stratejik ortaklığımınız imza süreçlerinin tamamlanmış olmasından çok memnunuz.  Foxconn’un küresel ağı ve tedarik zinciri yönetimindeki uzmanlığı her iki kuruluşun büyüme stratejilerini olumlu yönde etkileyecek. ZF Foxconn Şasi Modülleri olarak mobilite ve taşımacılık alanlarında yeni ortaklıklar kurmaya hazırız.”

Editör: Mutlu Doğan