UND; sektörde kadın gücünü artırmak amacıyla Kadın Çalışma Grubu’nu kurdu. Kadın istihdamının artırılmasına yönelik proje ve fikirler geliştirecek olan çalışma grubunun ilk toplantısı UND Başkanı Şerafettin Aras’ın katılımıyla yapıldı.

UND’de; katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışı ile oluşturulan çalışma gruplarına Kadın Çalışma Grubu da eklendi. 12 Mart’ta ilk toplantı ile online olarak gerçekleştirildi. Sektör firmalarındaki kadın temsilciler, yönetici ve yönetici adaylarından oluşan UND Kadın Çalışma Grubu, sektördeki kadın iş gücünün ve istihdamının artırılması için strateji ve projeler geliştirecek.

Moderatörlüğünü UND Akademiden Sorumlu F. Seda Gültekin’in yaptığı ilk toplantıda; çalışma grubu üyeleri kendilerini tanıtırken, kadınların sektörde daha fazla yer bulması gerektiği üzerinde durdular. Sektörün kadın gücünden daha fazla yararlanması gerektiği ortaya kondu.  

Uhd Calisga Gurubu Toplantisi

Toplantıya katılan UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, lojistik sektörünün erkek egemen bir sektör olduğunu ancak bunun değişmesi gerektirdiğini söyledi. Aras, “Kadınlarımız daha güçlü olarak bu sektöre sahip çıkıyorlar. Şirketlerimizde kadınların daha aktif olduğunu görüyoruz. Artık sürücü olarak da kadınlarımız sektöre destek veriyorlar.  Yönetim olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Sizlerden çok şey bekliyoruz” dedi

DB Schenker 150 istasyonu için GDP sertifikası aldı DB Schenker 150 istasyonu için GDP sertifikası aldı

SEKTÖR GÜNDEMİ UND ÇALIŞMA GRUPLARI’NDA ELE ALINIYOR

UND Çalışma Gruplarında sektör gündeminde yer alan tüm konular, geniş bir katılımla ela alınıyor ve sektör temsilcileri tarafından tartışılarak çözümler geliştiriliyor. Çözümlerin, stratejilerin ve projelerin ortaya konduğu çalışma grupları, her yıl 100’ün üzerinde toplantı yapıyor. Geçtiğimiz yıl 120 toplantıda 150 konu başlığı ele alınarak değerlendirildi. Konu Çalışma Grupları, Güzergâh Çalışma Grupları ve Bölge Çalışma Grupları altında toplam 22 çalışma grubu bulunuyor. Kadın Çalışma Grubunu’nun da eklenmesiyle bu sayı 23’e çıktı.