Dünyanın endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek global şirketi Prometeon, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile imzaladığı anlaşma kapsamında Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı’nın üç yıl boyunca resmi sponsoru oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun ev sahipliğinde Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşen sponsorluk anlaşmasının imza törenine, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Prometeon Tyre Grup Genel Müdürü Roberto Righi, Prometeon Türkiye, AFME, Rusya, CIS Bölge CEO’su Gökçe Şenocak’ın yanı sıra TFF ve Prometeon yöneticileri katıldı.

Törende konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Prometeon‘un değerli yöneticilerini, çalışma arkadaşlarını, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerimizi, basın mensuplarını sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz. Türkiye Futbol Federasyonu olarak sponsorlarımıza sadece sponsorluk çerçevesinde değil,
iş ve çözüm ortağımız olarak baktığımızı bir kez daha hatırlatmak isterim. Global bir lastik markası olan Prometeon ile A Milli Futbol Takımımızın sponsorluk anlaşması için bir araya geldik. Bu anlaşma ile Prometeon 3 yıl boyunca A Milli Futbol Takımımızın resmi sponsoru olacak.

Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerinde grubunu tarihinde ilk kez lider tamamlayarak EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan milli takımımız hepimizin göğsünü kabarttı.

Avrupa’nın en genç ve başarılı milli takımlarının başında gelen A Milli Futbol Takımımızın bu yaz Almanya’da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası’nda da başarılı olacağına inancımız tamdır.

Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın da büyük desteğini arkamıza alarak Almanya’da maçlarımızı ev sahibi gibi oynayacağız.

Almanya’yı Almanya’da yendiğimiz hazırlık maçında da tribünlerde bizim taraftarlarımızın çoğunlukta olduğunu ve milli takımımıza nasıl büyük bir destek verdiklerini hatırlatmak isterim.

Bir hatırlatma daha yapmak isterim. Biliyorsunuz dünyanın en büyük 3 spor organizasyonundan birisi de Avrupa Futbol Şampiyonası. Olimpiyat Oyunları ve Dünya Futbol Şampiyonası’ndan sonra dünyanın üçüncü büyük spor organizasyonu olan Avrupa Futbol Şampiyonası’na 2032 yılında İtalya ile birlikte ev sahipliği yapacağız.

Teknik Direktörümüz Vincenzo Montella ve milli takımımızın yeni sponsoru; Prometeon ile yol arkadaşlığı yaparak, emin adımlarla, önce 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda final turlarını görmeyi; sonra da İtalya ile birlikte ev sahipliğini yapacağımız Avrupa Futbol Şampiyonası’nda da Avrupa şampiyonu olmayı hedefliyoruz. İş ve çözüm ortaklarımız olan sponsorlarımızın da Türk futboluna desteğinin ne kadar önemli olduğu açıktır. Bu kapsamda A Milli Futbol Takımımızın sponsoru olan ve Türk futbol ailesine katılan global lastik markası Prometeon’a Türkiye Futbol Federasyonu adına teşekkür ediyorum. Bu iş birliğimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor sizleri sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.