Schärding yakınlarındaki Freinberg'de yerleşik Avusturyalı Schwarzmüller Grubu, 390 milyon Euro'luk yıllık cirosu ve 1.950 çalışanı ile ticari araç sektöründe Avrupa'nın önde gelen özel araç üreticilerinden biridir.  Schwarzmüller Grubu, Almanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya'da her biri uzmanlaşmış ve üreticinin geniş üretim uzmanlığını yansıtan dört modern üretim tesisine sahip. Bu lokasyonların Krone Ticari Araç Grubu çatısı altında entegrasyonu aynı zamanda dağıtım kapasitesinde bir artış, yetkin servis ağlarının genişletilmesi ve böylece Avrupa pazarı genelinde müşteriye yakınlık konusunda net bir taahhüt vaat ediyor.

Markaların bağımsızlığı ve güçlendirilmesi

Yeni endüstriyel ortaklık, Schwarzmüller Grubu'nun güçlü markalarının bağımsızlığına saygı duymaktadır. Bu yaklaşım, bireysel müşteri yaklaşımı için kimliği koruma ve aynı zamanda yenilik ve büyüme için sinerjileri kullanma ortak hedefini vurgulamaktadır. Krone'nin uzmanlığıyla desteklenen Schwarzmüller Grubu, mevcut yönetim altında faaliyet göstermeye devam edecektir. Şirket sahibi Paletar ailesinin kişisel katılımı da yönetim kurullarında ve operasyonel işlerde devam edecek.

"Bu ortaklığı, daha da geniş bir ürün portföyü ve genişletilmiş bir hizmet dünyası için önemli bir adım olarak görüyoruz. Amacımız müşterilerimizin bizden her zaman doğru nakliye çözümünü bulabilmesidir. Schwarzmüller'in Krone Ticari Araç Grubu'na dahil olması, bu gereksinimi daha da büyük ölçüde karşılayabilmemizi sağlıyor" diyen Krone Grubu Denetim Kurulu Başkanı Bernard Krone, müşteri odaklılık konusundaki net vizyonunu vurguluyor.

Schwarzmüller Grubunun sahibi Beate Paletar ise şunları söyledi: "Yeni sahiplik yapısındaki endüstriyel ortaklığı, modern, geleneksel şirketimizi birlikte daha da profesyonelleştirmek, yasal engellere en iyi şekilde karşı koymak ve böylece istikrarlı işlerle güvenli bir gelecek sağlamak için bir fırsat olarak görüyoruz. Her iki aile şirketi de geçmişte çok benzer değerlere sahip olduklarını kanıtlamıştır. Bu heyecan verici zamanlarda verimli bir işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz."

Otokar Avrupa'daki stratejik hamlesine Almanya ile devam etti Otokar Avrupa'daki stratejik hamlesine Almanya ile devam etti

Hissedarlığın antitröst makamları tarafından yakın gelecekte onaylanmasının ardından Krone ve Schwarzmüller, güçlü bir Avrupa varlığı ile karakterize edilecek bir geleceğe birlikte adım atıyor. Bu yeni stratejik ittifak, her iki şirketin de ticari araç endüstrisinin aktif şekillendiricileri olmaya devam etme ve uygun ürünler ve yenilikçi hizmetlerle tüm müşteri ihtiyaçlarına proaktif olarak hizmet etme konusundaki kararlılığını göstermektedir.

Editör: Hasan Karakurt