Gümrük Müşavirliği ve dış ticaret yazılım çözümlerinde yaptıkları başarılı işlerle adından söz ettiren Asset Worldwide Express Genel Müdürü Onur Tekin, E-İhracatta ortalama lojistik maliyetlerinin yaklaşık eşya bedeline oranı %30’larda olduğunu, İade sürecinde de aynı %30 maliyet oranı baz alınsa da, zaman zaman eşyayı iade getirmemek bile daha avantajlı hale gelebildiğini söyledi.

Tüketiciler E-İhracat pazaryerleri ve şirket sitelerinden satın aldıkları ürünleri beğenmediği, fotoğraf ve açıklamaları ile uyuşmadığı, beklentiyi karşılamadığı, teslimatı geciktiği veya hasarlı teslim edildiği gibi gerekçelerle iade edebilmekte olduğunu belirten Onur Tekin, “Burada e-ihracatı gerçekleştiren şirkete Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun çerçevesinde sorumlulukları dışında da süreç ve maliyet verimliliği açısından yapılması gerekenler bulunmaktadır.

   

Lastik Basıncı İzleme Sistemi için zaman daraldı, nakliyecileri neler bekliyor? Lastik Basıncı İzleme Sistemi için zaman daraldı, nakliyecileri neler bekliyor?

Editör: Mutlu Doğan