Dar alanların usta oyuncusu: Atego Dar alanların usta oyuncusu: Atego

DHL Group, Post & Parcel Almanya bölümü için toplam 178 adet yeni IVECO S-Way CNG siparişi verdi. Yeni araçlar, öncelikli olarak DHL paket merkezlerinde, müşteri alımlarında merkezler arası taşımacılıkta ve ayrıca postanelere şehir içi teslimatlarda kullanılacak. 

Sipariş edilen ünitelerden AD190S34/P CNG kasa ile donatılmış 161 IVECO S-Way CNG kamyon daha kısa mesafeler ve günlük yolculuklar için kullanılacak. Bu S-Way CNG kamyonların sol ve sağ taraflarına her tarafı 80 kg gravimetrik dolum hacmine sahip dört gaz tankı takılmıştır. Toplam 160 kg CNG ile kamyonlar 670 km'ye kadar mesafe kat edebilirler.

Kalan 17 IVECO S-Way CNG, AS260S46Y/FS CM CNG değiştirilebilir gövde şasisi ile donatılmıştır ve merkezler arası taşımacılık için kullanılacaktır. Bu araçlarda yönlendirmeli arka aksa sahip 6x2 standart şasi, geniş Active Space kabin ve 460 hp gücünde 13 litrelik Euro VI uyumlu CNG motor bulunmaktadır. CNG tankları, 1000 km'ye kadar mesafeye izin veren toplam 240 kg'lık bir gravimetrik dolum hacmine sahip.