DAF Avrupa Servis Ekibi Yarışması iki yılda bir düzenleniyor. 2024 yılı çin verilecek ödül için düzenlenen yarışma  Hollanda'nın Eindhoven şehrindeki DAF Trucks genel merkezinde yapıldı. Yarışmada ilk sırayı İtalya'nın Trento kentinde bulunan Interservice S.p.A. şirketinden teknisyen Giacomo Paladino ve servis danışmanı Daniele Cagol elde etti. Avrupa genelindeki DAF bayileri ve servis noktaları da dahil olmak üzere on sekiz farklı ülkeden gelen ekipler, iki günlük uluslararası finalde mesleki becerilerini sergiledi.


Hem teknisyenlerin hem de servis danışmanlarının, motorlar ve araçlarla ilgili çok çeşitli zorlu teorik alıştırmaları ve pratik görevleri tamamlamaları gerekti. Ekiplerin etkili bir şekilde çalışabilmesi için araçlarla ilgili teknik hususları kapsamlı ve derin bir şekilde anlaması ve bir ekip olarak birlikte hareket etmesi gerekti.

Yalçın Trailer yeni kurumsal kimliği ile müşterilerini iftar yemeğinde ağırladı Yalçın Trailer yeni kurumsal kimliği ile müşterilerini iftar yemeğinde ağırladı


DAF Trucks Satış Sonrası Direktörü Twan Winters yaptığı açıklamada, "DAF, uzman atölye teknisyenlerinin ve servis danışmanlarının değerini vurgulamak için Yılın Servis Ekibi yarışmasını düzenliyor. DAF kamyonlar en yüksek verimlilik, güvenlik ve sürücü konforu için en modern teknolojileri bir araya getiren son teknoloji ürünü araçlardır. Bu gelişmiş kamyonların bakımını yapmak için kapsamlı ve derin bir teknik anlayışın gerekli olmasının yanı sıra servis danışmanları verilen hizmetle ilgili olarak müşterilerle etkili bir şekilde iletişim kurabilmelidir." dedi. 

DAF Trucks Bayi Atölyesi Hizmetleri Direktörü Albert Florijn, DAF Trucks'ın içinde bulunduğu pazar büyümesini desteklemede güçlü servis ekiplerine sahip olmanın büyük önem arz ettiğini belirterek, “ Bu nedenle Avrupa genelindeki DAF bayilerinde, yetenekli ve hevesli teknisyenler için her zaman fırsatlara vardır. Servis danışmanı ve teknisyen, en iyi müşteri memnuniyetini sağlamak için yakın bir şekilde çalışır. Odak noktamız, en küçük ayrıntılara kadar olağanüstü hizmet ve kalite sunmaktır ve bayilerin Servis Ekipleri bu konuda çok önemli bir rol oynamaktadır." ifalerini kullandı. 


Servis danışmanı Daniele Cagol ve teknisyen Giacomo Paladino şaşkınlıkla ödüllerini aldılar. Paladino aldığı ödülle ilgili şunları aktardı: "Diğer takımların son derece yüksek seviyesini gördükçe alçakgönüllülük bize daha çok yakışıyor. Elbette inanılmaz derecede gururluyuz ama aynı zamanda zorlu görevlerden de baştan sona keyif aldık. Herkes gibi kendimizi zorlamak durumunda kaldık. Bu sayede etkinlik son derece eğitici bir deneyim halini aldı."