UPS elektrikli araçlarla dağıtım yapıyor

UPS, Avrupa’da dizel araçlardan çevreye uyumlu elektrikli araçlara geçişine sistematik şekilde devam ediyor.

UPS elektrikli araçlarla dağıtım yapıyor

UPS, Avrupa’da dizel araçlardan çevreye uyumlu elektrikli araçlara geçişine sistematik şekilde devam ediyor.

Mutlu Doğan
Mutlu Doğan
14 Mart 2016 Pazartesi 11:27
UPS elektrikli araçlarla dağıtım yapıyor

UPS (NYSE: UPS) Avrupa dağıtım filosundaki 100. elektrikli aracıyla hizmet veriyor. Araç, kalabalık ve yoğun sokakları sebebiyle daha küçük ve seri taşıtlara ihtiyaç duyulan Paris’te sahaya çıkacak. UPS dizel araçlarını elektrikle çalışan araçlarla değiştirerek donanımını güçlendirmeyi hedefliyor.

UPS’in ikonik kargo aracı tasarımına sahip olan ve ağırlığı da 3,5 ton olan P45E aracın modeli Mercedes Sprinter temeline dayanıyor. Elektro-Fahrzeuge Schwaben GmbH (EFA-S) tarafından yeniden uyarlanan ve fonksiyonelliği korunan aracın elektrikli motoru sesin azalmasını sağlıyor. Bu özellikler aracı şehir merkezlerinde kullanım için ideal hâle getiriyor.

UPS Almanya’da 2010 yılından beri P80E adı verilen 7,5 ton ağırlığındaki dönüştürülmüş elektrikli dağıtım araçlarını kullanıyor. Şu anda şirketin Avrupa’daki toplam 100 elektrikli dağıtım aracının yarısı Almanya’da hizmet veriyor.

UPS Avrupa otomotiv başkan yardımcısı Ralf Eschemann şirketin elektrikli araçlara dönüşümüyle ilgili olarak  “2010 yılından beri EFA-S ile işbirliği içerisindeydik ve birçok başarı elde ettik. Dizel taşıtlardaki bu dönüşümle mevcut filomuzun hizmet ömrünü uzatmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilir çözümlere yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz”, diye konuştu.

UPS 2016 yılı boyunca Avrupa’daki elektrikli araçlarının sayısını artırmayı amaçlıyor. Bu hedef,  2017 yılı sonunda, şirketin alternatif yakıtlı ve gelişmiş teknolojili araç filosunda küresel çapta bir milyar mile ulaşmasını ve yakıt kullanımını yıllık yüzde on iki (%12) oranında azaltmasını sağlayacak. 

Son Güncelleme: 14.03.2016 11:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner71