Netlog o firmayı satın aldı

Netlog konusunda Türkiye’nin en büyük firması olan Palex’in çoğunluk hissesini almak üzere anlaşma imzaladı. Anlaşmayı Netlog Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Çak ile Palex Genel Müdürü ve Kurucu Emir Güçlü imzaladı. Gökalp Çak, sosyal medyada yaptığı açıklamada “Eminiz ki bu şirketimizi çok kısa bir sürede 4-5 kat büyüterek bölgede lider şirket haline getireceğiz.”

banner82
Netlog o firmayı satın aldı
banner95
Türkiye’nin lojistik devi Netlog,  Palet tedarik ve yönetimi konusunda Türkiye’nin en büyük firması Palex Geri Dönüş Çözümleri A.Ş’nin çoğunluk hissesini satın aldı. Ortaklığa ilişkin imzalar, Netlog Lojistik Dolapdere ofisinde bugün (09 Ekim 2017) gerçekleşen törende atıldı.
Törende bir konuşma yapan Netlog Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökalp Çak; Palex’in sunduğu servisin kendi müşteri ve operasyonel alt yapıları ile çok iyi örtüştüğünü belirterek, ‘Netlog olarak herkesin yapamadığı katma değerli lojistik hizmetleri müşterilerimize sunmak bizim önceliğimizdir. Netlog’un bölgesel büyüme planı doğrultusunda, Palex ile birbirini tamamlayan bir hizmetler zinciri sunmayı hedefliyoruz. Palet, tüm müşterilerimiz için yönetilmesi sorun olan ciddi bir maliyet kalemidir. Palet yönetiminde bizim operasyonel alt yapımızı da kullanarak, hali hazırda kendi yönettiğimiz palet hacmini de bu sisteme katarak, Palex modelini büyütmeyi ve daha verimli kılmayı planlıyoruz.’ şeklinde konuştu.

Palex A.Ş. Genel Müdürü ve kurucu ortağı Emir Güçlü ise; ‘2013 yılında atmış olduğumuz adımın ardından, Netlog gibi bir firma ile ortak olmaktan büyük mutluk duyuyoruz’ diyerek, konuşmasını; ‘Bu ortaklığın büyüme planlarımızda çok ciddi bir kaldıraç olacağını, hem Türkiye hem de bölgede lojistik alanında yeni hamleleri beraberinde getireceğini düşünüyoruz.’ şeklinde sürdürdü. 
2013 yılında kurulan Palex, çoğunlukla hızlı tüketim ve parekende sektörlerinde palet lojistiği hizmeti veriyor. Müşterileri arasında Evyap, Ontex, Nestle, Eti,  Pepsi, Uludağ gibi birçok yerli ve yabancı şirket bulunan Palex, müşteri portföyü için tüm Türkiye’yi kapsayarak ayda ortalama 400 bin palet tedarik ediyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER