İÜ Lojistik Kulübü üyeleri Pegasus Cargo ev sahipliğinde ISG’yi ziyaret etti

İstanbul Üniversitesi Lojistik Kulübü üyeleri, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (ISG) kargo bölümünü ziyaret etti. Pegasus Cargo’nun ev sahipliğinde geçen ziyarette öğrenciler, hava kargo süreçlerini görme şansı yakaladı. Öğrenciler apron, acente, antrepo ortamını yaşayarak sektöre adım atmadan önemli bir deneyim yaşadı. Ziyaret boyunca ISG Kargo Operasyon ve Pazarlama Müdürü Harun Ay, öğrencilere havalimanı ve kargo operasyonları ile ilgili güncel bilgileri paylaştı.

banner82
İÜ Lojistik Kulübü üyeleri Pegasus Cargo ev sahipliğinde ISG’yi ziyaret etti
banner95
Pegasus Cargo Direktörü Aydın Alpa, ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada öğrencilerin aldıkları teorik eğitimin pratik ile desteklenmesi gerektiğini aktararak “Lojistik yaşayan ve değişken bir sektör. Öğrencilerimiz ne kadar çok lojistiği görür, yaşar ve kavrar ise kariyerleri de o kadar çok başarılarla dolu olur. Pegasus Cargo olarak lojistik eğitimini çok önem veriyoruz. Geleceğimiz olarak adlandırdığımız gençlerimizi sadece bu sektörün değil ülkenin de geleceği görüyoruz. Bu yüzden eğitime katkı vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İÜ Lojistik Kulubü Başkanı Ahmet Yağız Karaismail de bir havalimanını ilk kez böyle detaylı gezme fırsatı bulduklarını kaydederek şunları söyledi: “İlk defa apronu ziyaret ettik, uçuş hatlarını, teknik kısımları gördük. Çok güzel bir deneyim oldu. Bizlere bu fırsatı sağlayan Pegasus  Cargo’ya teşekkür ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71