Stralis avantajlarıyla fuarda boy gösterdi

Iveco’nun İstanbul yetkili satıcılarından İstanbul Fiat Otomotiv Iveco’nun en yeni ürünleri ile Logitrans fuarında yerini aldı. Fuarda Iveco ürün gamında yer alan Daily, Eurocargo modelleri sergilenirken Euro 6 Stralis de ilk defa olarak tanıtıldı.

banner82
Stralis avantajlarıyla fuarda boy gösterdi
banner95

Basın toplantısında bir konuşma yapan Istanbul Fiat Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arı şunları söyledi; “ Istanbul Fiat olarak Iveco’nun hafif ve orta segment araçlarını satmanın ve servis vermenin yanı sıra ağır vasıta da hem satış hem de servis hizmeti konusunda iddialı olacağız.  Ağır vasıtalarda Euro 6 emisyon mecburiyeti 2016 yılının başında devreye girecek olmasına rağmen şimdiden Euro 6 çekici satmaya başladık. Ağır vasıta konusunda yeni tecrübeli personelleri aramıza katarak organizasyonumuzu daha da güçlendirdik. Geçen sene bu fuar bizim için verimli geçti dolayısı ile bu sene de katılmayı tercih ettik. Geçen sene öne çıkan ürünümüz yılın panel vanı seçilen Daily idi bu sene de Stralis VI. Cem Arı daha sonra uzun yıllardır Iveco markası ile çalıştıklarını ve bu marka için de yatırım yapmayı sürdürdüklerini ve sürdüreceklerini ifade etti.

Yeni Stralis Euro VI;

Euro VI limitlerine uyabilmek için Iveco Yüksek Etkinlikli SCR (HI – SRC) katalitik redüksiyon sistemi kullanıyor. FPT Industrial’in patentli tasarımı olan bu benzersiz sistem sayesinde yeni Stralis ağır vasıta pazarında, EGR kullanmadan Euro VI emisyon limitlerine uyan tek araç. Bu benzersiz çözüm Iveco’nun kullanım sırasındaki bakım hizmetlerini basitleştirmiştir. HI – e SCR motor ek soğutmaya ihtiyaç duymadığından hâlihazırdaki kabin yapısını kullanabiliyor.

HI – SCR  kullandığı daha az karmaşık ve çok daha etkin teknoloji sayesinde müşterilerine araç ağırlığını azaltarak, daha düşük yakıt sarfiyatı ve artmış dayanıklılık gibi birçok avantaj sunuyor.

Stralis’de kullanılan HI-SCR sisteminin avantajlarını şöyle

·         EGR YOK

·         AKTIF DPF TEMIZLIGINE GEREK YOK.

·         ZORUNLU DURAKLAMA YOK.

·         DAHA FAZLA YAKIT, ZAMAN VE PERFORMANS KAYBINA SON.

Türk nakliyatçıları şu anda AB ülkeleri ile aynı zamanda Euro VI emisyon yönetmeliğine uygun araç sahibi olmanın bütün avantajlarından yararlanacak.
Sürücü performansını geliştirmek adına Stralis hâlihazırda birçok araçta sunulan, sürücünün eşzamanlı olarak sürüş tarzını geliştirmesini sağlayan eşsiz “Sürüş Tarzı Değerlendirme” özelliğini barındırıyor. Buna ek olarak eğer IVECONNECT FLEET sistemine bağlanılırsa, program, filo yöneticisinin her bir sürücünün performansını uzaktan takip etmesini sağlıyor.

Filo yöneticileri için değerli bir diğer özellik de opsiyon olarak sunulan, aracın performans bilgilerini eşzamanlı olarak şirket merkezine yollayan filo takip sistemi raporlaması. Bu özellik filo yöneticisinin, yakıt tüketimini düşürme veya aracın ömrünü uzatma adına sürücüye tavsiye vermesine olanak tanıyor. Araştırmalar iyi bir sürüşün yüzde 5 ilâ yüzde 12 arasında yakıt tasarrufu sağlayabildiğini gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71