banner102

Madrid atıkları doğal gazlı Stralis'lerle toplayacak

Doğal gazlı ticarî araçlar konusunda dünya lideri olan Iveco, doğal gazlı Stralis ağır kamyonlardan oluşan bir filo teslimatı gerçekleştirecek. Söz konusu araçlar Madrid’de atık toplama aracı olarak kullanılacak ve şirketin Madrid’de yer alan ağır ticari araç fabrikasında üretilecek.

banner82
Madrid atıkları doğal gazlı Stralis'lerle toplayacak
banner95
Bir CNH Endüstriyel (NYSE: CNHI /MI: CNHI) markası olan Ivevco, Madrid Belediyesi tarafından 109 doğalgazlı atık toplama aracının üreticisi olarak seçildi.
Söz konusu 109 araç, markanın ağır araç portfolyosunda yer alan Stralis modeli olacak. Atık toplama ve taşıma işleri için ideal olan araçlar, şirketin Madrid’deki üretim ve Ar-Ge tesisinde üretilecek.
Bir CNH Endüstriyel markası olan FPT Endüstriyel’in Cursor 8 Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) motorunun kullanıldığı araçlar, dizel rakiplerine göre yüzde 95 daha az salınım üretiyor. Bu, yılda 85 ton daha az salınım anlamına geliyor.
Avrupa’nın en büyük sıvılaştırılmış doğal gaz satış ağına sahip İspanya’da şu an 43 CNG, 19 LNG istasyonu var. 9 Adet daha istasyonun (Hem CNG hem LNG satışı yapılacak) yapımı devam ediyor.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER