Krone, seneyi 2 bin adetle kapatmayı planlıyor

Türkiye’de 10 bin adetlik kapasiteyle Avrupa standartlarında üretim yapan Krone, fuara zengin ürün gamıyla katıldı. Fuarda ürünler ve pazar ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı basın toplantısına Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, Krone Trailer Int. Genel Müdürü Semih Pala ve Krone Almanya Uluslararası Satış Direktörü Andreas Völker katıldı.

banner82
Krone, seneyi 2 bin adetle kapatmayı planlıyor
banner95

Semih Pala toplantıda yaptığı açıklamada, Mayıs 2015’ten bu yana yeni bir yapılanmaya gittiklerini ve bunun da sonuçlarını almaya başladıklarını söyledi. “Yeni yapılanma sayesinde tenteli ve frigodaki pazar payımızı yüzde 11’den yüzde 22’ye yükselttik.” diyen, Pala Krone olarak artık ikinci el takas işini de gerçekleştirdiklerini söyledi. Türkiye genelinde 32 noktada servis ve satış sonrası hizmet verdiklerini anlatan Pala, ihracatlarının yüzde 85 oranında arttığına değindi.

Rıza Akgün, de 2016 yılını 2 bin adetlik bir satış ile kapatmayı planladıklarını söyledi. Türkiye pazarında kademeli olarak büyüyeceklerini anlatan, pazara uzun vadeli olarak baktıklarını kaydetti.

Avrupa’daki pazar payından bahseden Andreas Völker, geçen yıl 45 bin adet treyler satışı gerçekleştirdiklerini bu rakamla tüm Avrupa’da ikinci sırada olduklarını ancak Almanya’da geçen yılı lider kapattıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2016, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71