Isuzu 100. Yıl pastasını Comvex’te kesti

Dünyanın en büyük dizel motor üreticileri arasında yer alan ve dizel motor alanında pek çok teknolojik yeniliğin öncüsü olan Isuzu Motors’un 100. Yılı Anadolu Isuzu standında kutlandı.

banner82
Isuzu 100. Yıl pastasını Comvex’te kesti
banner95

Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü A.Fatih Tamay basın toplantısındaki konuşmasına, Türkiye’nin artık dünyanın önde gelen otomotiv sanayilerinden biri konumunda olduğunu ve bu durumun Türkiye’de düzenlenen en büyük ticari araçlar ihtisas fuarı olan Comvex’in önemini bir kat daha arttırdığını hatırlatarak başladı.

Tamay, Japonya’nın ilk dizel motoru üreticisi olan ve dizel motor teknolojisinde pek çok yeniliğe imza atan Isuzu Motors’un yüz yıllık tarihçesi hakkında bilgi vererek konuşmasına devam etti: “1916 yılında orta halli bir Japon gemi inşaat şirketi, otomotiv sektörüne geçmeye karar verir. Bu karar, 100 yıllık serüvenin başlangıcı olacaktır. Japonya’da üretilen ilk otomobile imzasını atan bu şirket, ürettiği ilk ticari araç modeline ISUZU adını verir. Isuzu adının esin kaynağı, Japonya’nın en kadim mabedi olan  Mie yakınlarındaki “İse Tapınağının” yanında akan bir nehirdir. Bugün artık global bir marka halini alan şirket adını bu ilk üretilen araçtan alır. "

20 milyondan fazla dizel motor üretti
Isuzu’nun otomotiv sanayisindeki başarılarının Japonya’daki ilk dizel motoru üretmesiyle devam ettiğini belirten Tamay “Isuzu 1916 yılından bu yana geçen 100 yıllık süreçte, 20 milyondan fazla dizel motor üretti. Bugün dizel motor üretiminde dünyanın önde gelen üç motor üreticisinden biri konumundadır. Isuzu markalı ticari araçlar ve dizel motorlar dünya üzerinde 130’dan fazla ülkede, farklı iklim ve yol koşullarında kullanılıyor. Ne mutlu bizlere ki, Isuzu markası tam 32 yıldır Anadolu Grubu ortaklığı ile Türkiye’de üretim yapıyor ve Türk müşterilerine hizmet sunuyor” dedi. A.Fatih Tamay konuşmasını, Comvex fuarda sergiledikleri araçları tanıtarak tamamladı.

Anadolu Isuzu standında yeni jenerasyon Euro 6 motorlu N Serisi kamyonları ilk kez COMVEX fuarında sergilendi. 15 ton segmentine yeni bir soluk getiren Tora, N-serisi kamyonların 6.5-16 ton segmentinde pazar lideri olmasında büyük rolü olan NPR 3D ve NPR 10 Long kamyonlar ve sepetli vinç ekipmanı ile Isuzu NLR kamyonet ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Anadolu Isuzu Pazarlama Müdürü Şebnem Uygurtürk Transanatolia rallisinden 2 ödülle dönen Isuzu D Max macerasını anlattı


Isuzu D-Max Transanatolia ilgi odağıydı 

Anadolu Isuzu standının en çok ilgi çeken modeli geçen sene 6’ıncı kez düzenlenen ve Türkiye’nin Dakar’ı olarak anılan Transanatolia rallisinden 2 ödül ile dönen Isuzu D-Max Transanatolia yarış aracı oldu. 2015 yılında İngiltere’de ikinci kez yılın pick-up’ı seçilen ve Romanya’dan Avustralya’ya dünyanın dört bir köşesinde ödüller alan Isuzu D-Max, Türkiye’de de önemli bir başarıya imza attı. Isuzu D-Max, 2015 yılında katıldığı Transanatolia rallisinde 4x4 Genel Klasmanda “Üçüncülük, Dizel araçlar klasmanında ise “Birincilik” ödülnü kazandı. Anadolu Isuzu, Comvex fuarında Transanatolia rallisini kazanan araç dışında, altın renkli Isuzu D-Max Off-road ile Isuzu D-Max V Cross modellerini sergiledi.

Anadolu Isuzu, fuar kapsamında servis ve turizm taşımacılığına yönelik üç Isuzu modelini sergilendi. Isuzu’nun amiral gemisi ve kendi yarattığı küçük lüks otobüs segmentinin vaz geçilmez ismi Turkuaz, servis sektörünü konfor ile tanıştıran Novo Lux ve lüks  turizm yolcu taşımacılığını 12 metrelik otobüslerin tekelinden kurtaran 9,5 metrelik Visigo fuar boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 Anadolu Isuzu, kentiçi toplu ulaşım segmentinde de üç modeline yer verdi.  7.5 metrelik Novociti,  9.5 metrelik Citibus ve 2015 yılında European Coach Week uluslararası Büyük Jürisi tarafından  Avrupa’nın  “En Konforlu ve Ergonomik Otobüsü” ödülüne layık görülen 12 metrelik Citiport da COMVEX Fuarında sergilendi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71