banner102

Akdeniz: Sprinter'ı en çok satan minibüs yapacağız

Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araç Satış & Pazarlama Müdürü Tufan Akdeniz, 60.000’inci Sprinter aracın teslimatında iddialı açıklamalarda bulundu. Sprinter'ı en çok satan minibüs yapacakları iddiasında bulunan Akdeniz, "Hizmetlerimiz karşılaştırılabilir değildi. Şimdi ürünümüzü de üst seviyeye çıkardık. 123 ülkeye araçlarımızı göndermeye başladık. Çevre ülkelerde de Sprinter'ı bir numara yapacağız" dedi.

banner82
Akdeniz: Sprinter'ı en çok satan minibüs yapacağız
banner95

Mercedes-Benz’in Türkiye’de satılan 60.000’inci Sprinter aracını Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Mengerler Otomotiv aracılığı ile filosuna ekleyen Yalova merkezli Nesgün Turizm, tur, transfer, gezi, okul servisleri ve personel taşımacılığı alanlarında faaliyet gösteriyor. Mercedes-Benz Türk’ün Pazarlama Merkezi’nde gerçekleşen tören ile Sprinter 19+1 okul aracını teslim alan Nesgün Turizm 28 araçlık filosundaki Mercedes-Benz Sprinter sayısını bu teslimat ile 8 adede çıkarttı. Teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar Pazarlama ve Satış Grup Direktörü Tufan Akdeniz, Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak, Hafif Ticari Araçlar İkinci El Satış Müdürü Faruk Özer ve Hafif Ticari Araçlar Pazarlama Müdürü Onur Ahi, Nesgün Turzim ortağı Sinan Gündüz, Nesgün Turzim ortağı ve şirket müdürü Ömer Eski, Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Mengerler Otomotiv Kocaeli Genel Müdürü Levent Gürel ve Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii ve Mengerler Otomotiv Kocaeli Satış Müdürü Hakan Gökalp katıldılar.

Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araç Satış & Pazarlama Müdürü Tufan Akdeniz: “Şirketimiz 2015 yılında 8.440 adetlik hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek yeni bir başarıya imza attı. Okul ve personel taşımacılığının yanı sıra turizm ve şehiriçi yolcu taşımacılığında da önemli bir role sahip olan Sprinter aracımızın 60.000’inci satışını gerçekleştirdik. 60.000’inci Sprinter’i filosuna dahil ederek Mercedes-Benz marka araç sayısını arttıran Nesgün Turizm’e şirketimizle gerçekleştirdiği iş birliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Turizmde biz daha büyük dayak yiyoruz
Turizm sektörüne en çok araç satan marka olduklarını anlatan Akdeniz, turizmdeki düşüşten olumsuz etkileneceklerini sözlerine ekleyerek "Turizmde biz daha büyük dayak yiyoruz" dedi. turizm sektöründe yüzde 30 düşüşün beklendiğini hatta bazı otellerin sezona hazırlık bile yapmadığı duyumlarının olduğunu aktaran Akdeniz, her şeye rağmen pazar paylarını artıracaklarını vurguladı. Akdeniz, "Yakıt tüketimini kendimiz ölçüyoruz. Rakiplerimizin de araçlarını içine katarak gerçek yol koşullarında bir ay süreyle test ediyoruz. Rakiplerimizden yüzde 10'a kadar daha az yakıt tüketimine sahibiz" dedi.

Sektörde kulandığımız en iyi araç
Nesgün Turizm ortaklarından ve aynı zamanda şirket müdürü olan Ömer Eski: “Mercedes'i anlatmaya gerek yok. Satış Sonrası Hizmetler de tercihimizin önemli bir sebebi oldu. Sektörde kulandığımız en iyi araç.” dedi.

Dinamik ve gelişmekte olan taşımacılık sektörünün ihtiyaçlarına güvenli, konforlu ve düşük işletme maliyetine sahip hafif ticari araç modelleri ile hızlı ve etkin şekilde cevap veren Mercedes-Benz Türk, aynı zamanda Türkiye’nin bir çok noktasında bulunan servis imkânları, bakım, geri alım ve kredi hizmetleriyle de sektörün beklentilerini en iyi şekilde karşılayarak gelişimlerini desteklemeye devam ediyor.

Mercedes-Benz Sprinter Okul Servisi

Taşımacılık sektöründe lider olan Mercedes-Benz, müşterilerine farklı uzunluk, yükseklik, ağırlık ve dingil mesafesi seçenekleri sayesinde çok sayıda versiyonu ile hafif ticari araç modeli Sprinter’da 3 farklı gövde uzunluğu ve 3 farklı aks mesafesi ile ergonomi ve konforu bir arada sunuyor. Euro 6 motora sahip Sprinter araçlar geniş ve özel donanım yelpazesi ile sınıfında en fazla alternatifi sunuyor. Mercedes-Benz Sprinter araçlar yolcuların ve sürücülerin beklentilerinden yola çıkarak okul servislerinde öğrencilerin güvenliğini artıran özel donanım ve ekipmanları standart olarak sunuyor. Sprinter, öğrenciler ve sürücüler için sunduğu ayrıcalıklı güvenlik ve konfor donanımlarının yanı sıra satın alma, kullanım maliyetlerindeki avantajları ve yüksek ikinci el değeri ile pazarda en çok tercih edilen model olarak öne çıkıyor.

Kendi kategorisinde en güvenli araç olan Sprinter, yönetmeliklere uygun olarak 3 noktalı ve gergili emniyet kemerleri, rüzgâr savrulma asistanı, yağmurda fren desteği, rampa kalkış desteği, adaptif fren lambaları, sıkışmayı önleyen orijinal elektrikli kapıları, çarpışma önleme asistanı ve okul araçlarında standart olarak kullanılan kamera sistemi ile öğrencilerin güvenli yolculuk yapmasını sağlıyor. Araç, vücudun sırt bölgesini kavrayan ergonomik koltukları sayesinde rahatlığı da ön plana çıkarıyor.  

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2016, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER