Halkalı Gümrüğü Çatalca'ya 21 Mart'ta taşınıyor

Halkalı Gümrük Müdürlüğü’nün 21 Mart 2016 Pazartesi gününden itibaren ihracat ve ithalat taşımaları için Çatalca’daki yeni binasında hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.

banner82
Halkalı Gümrüğü Çatalca'ya 21 Mart'ta taşınıyor
banner95
 UND üyelerini şu konularda uyardı:
 
  • 21 Mart 2016 Pazartesi gününden itibaren Çatalca’daki yeni binasında hem ihracat hem de ithalat TIR’ları için yine “Halkalı Gümrük Müdürlüğü” adı altında gümrük hizmeti verilmeye başlanacaktır. Taşınma süreci hali hazırda başlatılmış olup, Cumartesi günü gerçekleştirilecek gümrük işlemleri Halkalı’daki mevcut yerde tamamlanacak, Pazartesi gününden itibaren ise TIR işlemleri Çatalca’da gerçekleştirilmeye başlanacaktır.
     
  • 21 Mart 2016 tarihi itibari ile Halkalı Gümrük İdaresinin mevcut yeri, “Halkalı Gar Gümrük Müdürlüğü” adı altında sadece demiryolu ile gelen yükler için faaliyet gösterecektir.
     
  • 21 Mart Pazartesi gününden itibaren Halkalı Gümrük Müdürlüğü olarak açılan Transit Beyannameli ve TIR Karneli araçların yalnızca Çatalca’ya yönlendirilmesi hususunda gerekli tedbirlerin alınması ve bilgilendirmenin yapılması önem arz etmektedir.
     
  • Halkalı Gümrük Müdürlüğü’nün taşınma süreci ve akabinde yaşanabilecek sorunların giderilebilmesi ve bilgi akışının sağlanabilmesi amacıyla gerek Bölge Müdürlüğü gerek ise Gümrük İdaresi yetkilileri ile sürekli iletişim halinde olunacak olup, yaşanan sorunların aşağıda yer alan “Gümrüklerde Yaşanan Sorun Bildirim Formu” aracılığı ile Derneğimize iletilmesi ya da 0212 359 26 00 numarası üzerinden Derneğimizin bilgilendirilmesi önem arz etmektedir.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71