Ekol gelecek işin ışıkları 1 saat kapatıyor

Ekol Lojistik, iklim değişikliği ile mücadeleye dikkat çekmek amacıyla Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF), ‘Dünya Saati’ (Earth Hour) uygulamasına bu sene de destek veriyor.

banner82
Ekol gelecek işin ışıkları 1 saat kapatıyor
banner95

Ekol, bu uygulama çerçevesinde, 19 Mart Cumartesi günü saat 20.30 - 21.30 saatlerinde, İstanbul merkez ofisleri Kardelen Tesislerinin yanı sıra; Almanya, İtalya, Romanya, Bosna, Yunanistan, Ukrayna, Fransa, Macaristan, İspanya, Polonya ve Bulgaristan olmak üzere, toplam 12 ülkede bulunan tesislerinde tüm ışıkları kapatacak.

Çevreye karşı duyarlılık esası ile projelerini yürüten Ekol Lojistik, 12 ülkede bulunan tesislerinde 1 saat ışıkları kapatarak, 2160 kwh enerji tasarrufu ve 1020 kg CO2 salım azaltımı yapmış olacak. “Daha İyi Bir Dünya İçin Lojistik” sloganını benimseyerek yeşil lojistik alanında önemli çalışmalara imza atan Ekol, verimli, dakik ve çevre dostu olan Intermodal taşımacılık sistemini kullanarak;  gidiş-dönüş her seferde araç başına 1600 litre yakıt tasarrufu sağlarken, her ay 230 bin ağaç kurtarıyor.

Elektrik, kağıt, atık yönetimi gibi birçok alanda projeler üreten firma, tesislerinde oluşan hurda atıklarını da ayrıştırarak ilgili geri dönüşüm firmalarına teslim ediyor ve işlem sonunda elde edilen gelir ile WWF Türkiye “evlat edinme” kampanyasına da destek veriyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71