banner102

Ekol anahtar teslim hizmet sunuyor

Ekol, uzmanlaşma ihtiyacı ve artan müşteri talepleri ile birlikte üç yıl önce proje taşımacılığını ayrı bir departman çatısı altında konumlandırarak; gabari dışı hava, deniz ve kara taşımaları gerçekleştirmeye başladı.

banner82
Ekol anahtar teslim hizmet sunuyor
banner95
Ekol Deniz & Hava Taşımacılığı Genel Müdürü Mehmet Özal, uzman ekipleriyle yenilikçi ve müşteriye özel çözümler üreterek iş planlarını ortaya koyduklarını ve kaynak yönetim stratejilerini geliştirerek uyguladıklarını belirtiyor. “Müşterilerimize sunduğumuz şeffaf fiyat politikası ile izlenebilir maliyetler yaratarak, ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üretiyoruz” diyen Özal, kendi IT ekibi tarafından sürekli geliştirilen quadro sipariş yönetimi yazılımıyla operasyonları en etkin şekilde yöneterek, müşterilerin beklentilerini yükseltebilecek düzeyde başarılı uygulamalar sağlamayı ve değişen ihtiyaçlara, beklentilere cevap vermeyi amaçladıklarını söylüyor.  Özal, açıklamalarına şöyle devam ediyor: “Proje taşımacılığı sipariş yönetimini de farklı bir modül olarak içinde barındıran quadro, aynı veri tabanından beslenen birbiriyle entegre farklı modüllerden oluşuyor. Bu sayede de veri yönetiminin sağlıklı yapılmasına ve operasyonların etkin yönetimine olanak sağlanıyor. Oluşturduğumuz sistemle, proje taşımaları eşzamanlı ve şeffaf olarak izlenebiliyor. Müşterilerimize ürünlerin güncel durumu sistem tarafından otomatik olarak iletilerek hızlı ve güvenilir bilgi akışı sağlanıyor.”  Ekol’ün proje taşımacılığı kapsamında sunduğu hizmetler arasında, montaj demontaj dahil tesis-fabrika taşıması, multimodel – kombine, heavy cargo çözümleri, depo ve aktarma çözümleri, lashing, malzeme sabitleme ve paketleme, sipariş izleme (order monitoring), vinç, survey ve emtea sigortası, belge akışı (post delivery), route survey, kaide üstünde teslim  de yer alıyor.”

Nitelikli insan, yapılan işin kalitesini doğrudan etkiliyor
Mehmet Özal, özellikli çözüm gerektiren, mal bedelleri çok yüksek proje taşımacılığında deneyimli, nitelikli insan gücünün, yapılan işin kalitesini doğrudan etkileyen bir faktör olduğunu vurguluyor. Özal, “Ekol’de teknoloji yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederken, bunu yönetecek donanımlı insan kaynağı yetiştirerek, sektörümüze de katkı sağlamak hassasiyetle üzerinde durduğumuz, öncelikli konularımız arasında” diyor.  Ekol’de proje hizmetleri kapsamında sadece yükleme-boşaltma ve nakliye gibi standart hizmetleri sunmadıklarının altını çizen Özal,  mühendislik, montaj-de montaj, elektrik, otomasyon gibi hizmetleri de artık anahtar teslim olarak gerçekleştirdiklerini kaydediyor. Hizmetlerinin bununla da sınırlı kalmadığını ifade eden Özal, müşterilerine proje taşımacılığında çözümler üretirken, aynı zamanda dış ticaret mevzuatı desteği verdiklerini, lokal bilgilendirmelerde bulunduklarını belirtiyor.  Özal, gerçekleştirdikleri projeler hakkında şu bilgileri veriyor: “2015 yılında Belçika’da kapıdan Türkiye liman teslim olarak yapılan bir intermodal taşıma projesi gerçekleştirdik. Bu, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz en büyük proje taşıması olurken; karayolu+nehir; barge+açık yük gemi kombinasyonu ile yaptığımız yükleme, tek parça olarak 180 ton ve 19 metre uzunluğundaydı. EPC projelerden daha çok quick win olarak tanımladığımız Türkiye’de karar verilen gabari dışı taşımalar için örnek vermek gerekirse; üretim yapan her sektör ve firmadan müşterimiz var. Yeni geliştirdiğimiz ‘’montaj-demontaj -elektrik-mühendislik-otomasyon‘’ dahil anahtar teslim fabrika taşımaları konusunda yeni bir ürünümüz var. Bu konuda iki dev projeye imza atmak üzereyiz. Uluslararası komple tesis taşımasında da know-how oldukça yüksek. Son olarak uluslararası bir petrol şirketi olan müşterimizin üç adet kapsamlı petrol rafinerisi taşıma işini aldık, projeyi yaklaşık üç ayda 2 milyon dolar bütçe çerçevesinde tamamlayacağız.  Komple tesis taşıması, montaj demontaj dahil taşıma, petrol ve gaz, enerji sektörü ve buna paralel olarak üçüncü ülkelerde yapılan projeler (Türkiye harici) ilgilendiğimiz alanlar.” 
 
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2017, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER