Ford Trucks, TruckMarket ile 2.El kamyon işine girdi

Yeni kamyon pazarının 4 katı büyüklüğüne sahip ikinci el kamyon pazarına Ford Otosan da TruckMarket ile giriş yaptı. 2.el’de en büyük beklenti olan güvenli araç alım satım ihtiyacını giderecek olan TruckMarket Türkiye geneline yayılmış 20 bayi ile hizmet verecek.

Ford Trucks, TruckMarket ile 2.El kamyon işine girdi

Yeni kamyon pazarının 4 katı büyüklüğüne sahip ikinci el kamyon pazarına Ford Otosan da TruckMarket ile giriş yaptı. 2.el’de en büyük beklenti olan güvenli araç alım satım ihtiyacını giderecek olan TruckMarket Türkiye geneline yayılmış 20 bayi ile hizmet verecek.

Mutlu Doğan
Mutlu Doğan
17 Kasım 2015 Salı 14:15
Ford Trucks, TruckMarket ile 2.El kamyon işine girdi

Ford Otosan'ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, son yıllarda büyük önem kazanan 2. el alım-satım operasyonları için yapılandırdığı yeni markası TruckMarket'i, kamuoyuna tanıttı. Her marka ve model ağır ticari 2. el araçları; ekspertiz, garanti ve finansman çözümleri, kasko ve bakım hediyesi ile birlikte sunan TruckMarket, müşterilere “2. El’de Ford Trucks güvencesi” sunmayı hedefliyor.

2.el’in yeni kurumsal markası TruckMarket’in tanıtım toplantısı bugün (17 Kasım) gerçekleştirildi. Toplantıya Ford Trucks Türkiye Direktörü Serhan Turfan ile Ağır Ticari araçlar Pazarlama ve Planlama Müdürü Armağan Hazar ve Kamyon İş Birimi İkinci El Operasyonları Müdürü Murat Bakış katıldı.

2.el kamyonlar Ford Trucks garantisiyle satılacak

TruckMarket’te her marka ve model çekici ve kamyonlar; motor, şanzıman, diferansiyel, şasi, üst yapı, lastik, aydınlatma, kabin ve kaporta kontrolleri yapılıp, tramer hasar geçmişinin yer aldığı detaylı bir ekspertiz raporu ile satışa sunuluyor. Ford marka çekici ve kamyonlarda ise ekspertiz raporunun yanısıra, aracın servis ve bakım geçmişiyle ilgili bilgiler de yer alıyor. TruckMarket’te satılacak tüm Ford marka çekici ve kamyonlara garanti hizmeti de veriliyor. 0-24 ay arasındaki araçlara +1 yıl garanti sunulurken, 24-48 ay arasındaki araçlara aktarma organlarındaki üretim kaynaklı tüm hataları da kapsayacak şekilde, +6 aylık garanti veriliyor.

Finansman ve kiralamada avantajlar sunacak

TruckMarket, satışa sunduğu her marka ve model 2. el kamyon ve çekici için en uygun vade ve faiz oranlarıyla kişiye özel finansman çözümleri sunuyor. Müşteri, ödeme koşullarını kendi şartlarına en uygun hale getirebilirken; kredi başvurusu, kasko ve sigorta işlemleri için tek noktadan hizmet alabiliyor. Ayrıca, Yapı Kredi Bankası, Koçfinans ve Türkiye İş Bankası işbirliği ile düşük faizli kredilerden yararlabiliyor. Truckmarket’in satışa sunduğu her marka ve model 2.el kamyon ve çekici araçlar için 80 bin TL kredi kullanımında 12 aylık vadede yüzde 0.28 faiz oranı avantajı sunuluyor.

TruckMarket yalnızca ağır ticari satışları ile değil cazip kiralama teklifleri ile de dikkat çekiyor, 2. el araç müşterileine Avis aracılığıyla 12-36 ay arası kiralama imkanı sunuyor.

Kasko ve bakım hediyesi

Ford Trucks’ın ikinci el ağır ticari markası kasko hediyesi ile de fark yaratıyor. TruckMarket’te seçilmiş araçlar için 1 yıllık kasko hediyesi sunuluyor. Kasko hediyesine ek olarak, bakım konusunda da müşterilerine en yüksek kalitede hizmet vermeyi hedefleyen Truckmarket’ta, Ford Trucks’ın ikinci el ağından alınan tüm Ford marka araçlar ücretsiz olarak tüm bakımları yapılmış şekilde müşterilere teslim ediliyor. 

Toplu alımlarda kendisi teslim ediyor

Ford Trucks, ikinci el ağır ticari sektöründe yenilikleriyle fark yaratmaya devam ederken, TruckMarket bir diğer ayrıcalığı ile satın alınan ağır ticari araçları ayağınıza getiriyor. Minimum 3 adetlik Ford Cargo marka araç alımında TruckMarket araçları müşterinin istediği lokasyona TIR üzerinde sevk ederek alıcının istediği yere ulaştırıyor.

Serhan Turhan “Truckmarket 2.elde müşteriye güven veriyor”

Toplantıda konuşan Ford Trucks Türkiye Direktörü Serhan Turfan, “Yenilenen ve geniş bayi yapılanmamız, ürünlerimizdeki yenilikler ve kalite, sunduğumuz ek hizmetler ile müşterilerimizin beğenisini kazanarak 2008’den bu yana pazar payımızı yüzde 15’ten yüzde 25’e çıkardık.  2015 yılının ilk 10 ayında 6 bin 222 araç satarak geçen seneye göre pazarın çok üzerinde yüzde 33’lük bir büyüme yakaladık” dedi.

 “2.El’e kurumsallaşma getirdik”

Yeni bayi yapılanması kapsamındaki en önemli yaklaşımlarından birinin 2. el araç alım satım operasyonları olduğunu anlatan Turhan, şöyle devam etti: “Buna yönelik yeni plazalarımızı da 4S olarak tasarladık. Bununla birlikte, yeni araca göre 1’e 4 oranında alım satımın gerçekleştiği ağır ticari pazarında 2. el pazarında kurumsallaşma ihtiyacının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Son dönemde 2. el pazarının önemi, pazarın büyümesi ile paralel olarak artış gösteriyor. Ford  Otosan olarak; 2. El alım satım operasyonlarında güven arayan müşterilerimize yönelik olarak Ford Trucks güvencesiyle kurumsal bir 2. el markası “Truckmarket”i oluşturmaya karar verdik.  Markası ne olursa olsun, tüm 2. el araçlar için verdiğimiz taahhütlerle, müşterilerimiz için en güvenli adres olmayı hedefliyoruz. Truckmarket ile müşterilerimize, ağır ticaride en yaygın tesis ağına sahip kurumsal 2. el markası olarak hizmet vereceğiz.  2015 yılı sonuna toplam 20 Ford Trucks Tesisinde Truckmarket markası hizmet vermeye başlayacak.. Truckmarket olarak 2015 yılında  900 adet alım-satım operasyonu gerçekleştirerek 90 milyon TL alım-satım hacmine ulaşmayı ve 2.el operasyonlarımızın 2016 yılında yüzde 50 büyümesini hedefliyoruz."

Armağan Hazar: "2.El'de hep hazır olacağız"

Bir soru üzerine Armağan Hazar Rusya pazarının kendileri için çok önemli olduğunu burada sıfır araç satmak için bir yapı oluşturduklarını, ancak 2.El’in bunu destekleyeceğini görürsek bunun tedbirlerini alacak durumda olduklarını söyledi.

Murat Bakış: 1 günde satış sonuçlanıyor

Murat Bakış da şu anda stok devir hızlarını 4 olarak belirlediklerini, sene sonunda stoka alınan araçların 4’te 3’ünün satılacağını ve 2016’ya bu şekilde gireceklerini belirtti. Bakış stoka aldıkları araçları 90 gün içerisinde sattıklarının da bilgisini verdi. 2. El araç alımlarını da kolaylaştığını aktaran Bakış, “Marka model ayrımı yapmadan bize gelen müşterinin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Yarım günde müşterinin ön talebi çıkıyor ve 1 gün içerisinde satış tamamlanıyor” dedi. 

Son Güncelleme: 17.11.2015 14:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner71