banner102

65 bin “Demokrasi TIR’ı” yurtdışına açılıyor

“Türkiye’de Demokrasi Kazandı” yazılı İngilizce sticker yapıştırılan TIR’lar FSM Köprüsü, Boğaziçi Köprüleri Koruma Müdürlüğü önünden (Kavacık), saat 13.00’te Avrupa’ya geçti. Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin yurt dışına çıkacak 65 bin TIR’ın üzerine yapıştıracağı “Türkiye’de Demokrasi Kazandı” mesajı ile yurt dışına uğurlanan TIR’lar, geçtikleri ülkelerde Türkiye’de olanlar hakkında ipucu verecek.

banner82
65 bin “Demokrasi TIR’ı” yurtdışına açılıyor
banner95

UND İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener “ Yüce milletimiz 15 Temmuz günü demokrasimize yapılan hain saldırıda Tank Mermilerine karşı direnmiş. Milli İradeye sahip çıkma uğrunda 265 şehit 1440 yaralı ile çok büyük bir bedel ödemiştir. Bu meseleyi bütün dünyaya en doğru şekilde anlatmak şehitlerimize karşı borcumuzdur” dedi.

Son dönemde, Uluslararası Kamuoyunun 15 Temmuz ve sonrasında yaşanan Demokrasi Destanı konusunda eksik bilgilendirildiğini, halkın milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkma mücadelesi yanlış aktarıldığını belirten UND, bu yanlış anlamanın önüne geçilmesine bir nebze de olsa katkı sağlayabilmek için Türkiye ihracatını yabancı pazarlara taşıyan üyelerine ait 65 bin TIR’ın üzerine 100x100 ebatlarında İngilizce olarak “Türkiye’de Demokrasi Kazandı” mesajı yazdı. TIR’lar FSM Köprüsü, Boğaziçi Köprüleri Koruma Müdürlüğü önünden (Kavacık), yurt dışına uğurlandı.

Uluslararası yollarda dolaşımı sağlanacak olan araçlar üzerinde ayrıca, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından hazırlanmış olan 50x70 ölçülerinde “Potansiyeli Keşfet” sloganı da İngilizce olarak yer aldı.

Türkiye’nin potansiyeli yüksek bir ülke olduğunu ve bu konuya bütün platformlarda dikkat çekilerek, son dönemde uluslararası camiada yaratılan yanlış algı ile potansiyelimize gölge düşürülmesine engel olunması gerektiğini dile getiren Fatih Şener, “Sektörümüz, Demokrasi Direnişimizin Uluslararası Kamuoyunda doğru anlaşılabilmesi için elinden gelen katkıyı sağlamakta kararlıdır. Uluslararası muhatapları nezdinde doğru bilgilendirmeye yapan UND olarak, tüm kurum/kuruluşlarımızı eşgüdüm içerisinde yabancı muhataplar nezdinde doğru bilgilendirme çalışmalarına destek olmaya davet ediyoruz. Ekonomimiz ve demokrasimizin bu dönemi de güçlenerek aşacağına olan inancımız tamdır.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
sait civelek
sait civelek - 2 yıl Önce

not . bende avrupaya calışan tır şoförüyüm şu anda almanya emsdetten deyim avusturya şu anda hava alanlarına türkiyeye tatile giden yalnuzca ERDOĞAN'A yardıma gitmiş olur gitmeyin yazıyor daha detaylı ve daha etkin şeyler yapmanızı bekliyoruz bunun sıkıntısı olursa zaten biz şoförler cekicez vatanımız milletimiz ve BAYRAĞIMIZ için sonuna kadar bütün mücadeleye acığız sevgi ve saygılarımla SAİT 61

abbas filis
abbas filis - 2 yıl Önce

çok güzel düşünülmüş bir hareket......kutluyorum...

rmetin yalvaç
rmetin yalvaç - 2 yıl Önce

Harika bir dusunce bu yazı ile oralarda dolasmak isterdim eski meslektaslarima hayirli yolculuklar diliyorum

Selçuk Koca
Selçuk Koca - 2 yıl Önce

İşte bu... Bütün kaptan arkadaşlarımıza kazasız belasız... Biz büyük bir ülkeyiz... Artık Avrupa bunu biliyor...

Şeker Yılmaz
Şeker Yılmaz - 2 yıl Önce

Alla alla gözlerime inanamıyorum UND diye bir nakliyeciler Derneği varmış

SIRADAKİ HABER