banner126

Yerli ortak ile el sıkışmak üzere

Türkiye’nin bu yılın sonuna kadar ihalesi tamamlanması beklenen demiryolu projeleri için Bombardier Transportation, yerli ortak arayışında sına geldiklerini söyledi. Bugüne kadar 20 kadar yerli firma ile görüştüklerini dile getiren Bombardier Transportation Orta ve Doğu Avupa (CEE) Bölgesi Başkanı Dieter John, “Yerli ortağımızı kafamızda belirledik. Şu anda açıklayamıyoruz. Türkiye’de uzun soluklu olmayı amaçlıyoruz.” dedi.

banner132
Yerli ortak ile el sıkışmak üzere
banner95

Bombardier Transportation, 16 Eylül 2014, Salı günü swisssotel’de düzenlediği basın toplantısında Türkiye pazarındaki yeni hedeflerini kamuoyu ile paylaştı. Bombardier Transportation Orta ve Doğu Avupa (CEE) Bölgesi Başkanı Dieter John, Bombardier Demiryolu Araçları Bölümü Türkiye, Doğu Avrupa ve Ortadoğu Bölgeleri Yüksek Hızlı Tren Satış Başkanı Furio Rossi ve Kanada Büyükelçisi John Holmes ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Bombardier’in Türkiye’de yapmayı planladığı yerli üretim ve dünya çapındaki faaliyetleri hakkında bilgi verildi.   

Türkiye’nin önümüzdeki dönem gerçekleştireceği ray projelerinde talep etmesi halinde büyük yatırımlar yapmaya hazır olduklarını belirten Dieter John, “Türkiye bizim için en heyecan verici pazarlardan biri. Ürünlerimiz Türkiye’nin uzun vadeli stratejileriyle mükemmel bir uyum sağlıyor. Şehirler arası ve bölgeler arası toplu taşımadaki dinamik gelişmeleri yakından takip ediyor ve bu projeleri desteklemeye devam etmek istiyoruz. Bu amaçla Türkiye’de uzun vadeli yatırım yapmak ve kalıcı yerel ortaklık geliştirmek istiyoruz” dedi

1986 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Bombardier Transportation’ın imza attığı projeler arasında; Ankara’daki ilk metro sistemi, İstanbul’a 55 BOMBARDIER FLEXITY tramvaylarının getirilmesi, İzmir’de hafif raylı transit sisteminin yapımı ve Bursa için sınıfının en iyisi olarak bilinen yüksek zeminli tramvaylar bulunuyor.  

Bombardier Transportation’ın Türkiye’de yeni tesisler kurmaya hazır olduğunu vurgulayan Dieter John, “İhtiyaç halinde ray araçları inşa etmek ve modern ray teknolojisini geliştirmek için Türkiye’deki ortaklarımızla mühendislik, yeni teknolojilerin üretimi, hizmetler ve filo yönetimi konularındaki derin bilgilerimizi ve küresel uzmanlığımızı paylaşmaya hazırız. Endüstrinin en geniş portfolyosu ile Türkiye’nin tüm ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunabiliriz. Metro ve hafif raylı araçlardan, bölgesel yüksek hızlı tren ve en güncel elektrikli araçlarımızla Türkiye’nin hızına hız katmaya talibiz”  dedi

Büyüyen şehirleri ve hızla gelişen kırsal bölgeleriyle Türkiye; toplu taşıma konusunda şu an Avrupa’nın birçok ülkesinde de yaşanan aynı zorlukları deneyimlemekte. Şehirler; kişisel ulaşımdan toplu raylı ulaşıma geçiş modeli için güvenilir ve verimli kentsel toplu taşıma sistemine ihtiyaç duyarken, bölgeler ise şehir merkezlerine hızlı banliyö trenleriyle bağlanma gereksinimi içinde. Alanında birinci sınıf ürünler sunan Bombardier, 21. Yüzyılın gereği sürdürülebilir modern mobilite için tüm araç, teknoloji ve hizmetleri tek noktadan sağlayabilen en önemli üreticidir ve Türkiye’nin tüm ihtiyaçlarını karşılama konusundaki taahhüdünü ve bağlılığını göstermek için yatırımlarına devam edecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER