Tırsan Aero paket ile yüzde 10 tasarruf

Tırsan hem yakıt ekonomisi, hem çevreci hem de sürüş güvenliğini arttıran Aero Paketi’ni piyasaya sundu. Treylerde sağlanan aerodinamik sayesinde sağlanan avantajlarla yüzde 10 kadar yakıt tasarrufu sağlıyor. İlk olarak perdeli tenteli araçlarda uygulanan Aero Paketi 2014 Nisan ayı itibariyle frigo araçlarda da opsiyon olarak sunulmaya başlandı.

Tırsan Aero paket ile yüzde 10 tasarruf
banner95

 

Müşteri ihtiyaçlarına odaklı olarak sürekli kendini yenileyen Tırsan Ar-Ge merkezi, Aero Paket konsept tasarımını ilk kez Kasım 2013’te gerçekleşen İnovasyon Haftası’nda pazara sundu. Tırsan,  perdeli tenteli araçlarda uygulamaya aldığı Aero Paketi  2014 Nisan ayı itibariyle frigo araçlarda da opsiyon olarak sunmaya başladı. Frigorifik kutu araçlarda Telematik’i ilk defa pazara sunan Tırsan, Aero Paketi de Türkiye’de pazara sunan ilk treyler üreticisidir.

Tırsan’dan  Aero Paket

Tırsan, frigorifik treyler üzerine eklenen Aero Paketi ile treyler dış yüzeyinin düşük hava sürtünmesine sahip olması sağlandı. Tenteli / perdeli treyler segmentinde de kolaylıkla uygulanabilen konsept çalışmayla ilgili halihazırda devam eden testlerden elde edilen verilere göre, sabit hızlı kullanımlarda Aero Paket kullanımı ile ortalama yüzde 7-10 daha az yakıt tüketimi sağlıyor. Farklı hız ve yükleme koşulları da göz önüne alındığında,  yılda 150.000 km yol kat eden bir uzun yol çekici treyler kombinasyonu için yıllık en az 2.000 litrelik bir yakıt tasarrufu sağlıyor..

Aero Paketi, düşük yakıt tüketimi ile daha az CO2 emisyonu dışında; treyler çevresindeki hava akışının yönlendirilmesi ile daha dengeli bir sürüş ve yan aksesuarları sayesinde ıslak zeminde treylerin tekerleklerinden ortama yayılan su taneciklerinin çevreye sıçramasını engelleyerek oluşabilecek kaza risklerini de azaltıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71