banner126

Linde, çevre dostu ve iş etiği ile ikinci kez altın madalya kazandı

Linde, sürdürülebilirliğe yönelik çabaları nedeniyle Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde ikinci kez EcoVadis tarafından altın madalyaya layık görüldü. Küresel çapta faaliyet gösteren intralojistik firması Linde, EcoVadis’in yapmış olduğu değerlendirmede 2020 yılında makina mühendisliği sektöründe değerlendirilen tüm şirketler arasında ilk yüzde ikilik dilime girme başarısını gösterdi.

Linde, çevre dostu ve iş etiği ile ikinci kez altın madalya kazandı
banner95

Bu başarı hakkında basına yaptığı açıklamada Linde’nin Satış ve Servis’den Sorumlu İcra Kurulu Başkanı Christophe Lautray, “Sürdürülebilirlik yönetimimizin kalitesinden dolayı sektörümüzün liderleri arasında yer almaktayız. Bu ödül bizim için takdir olduğu kadar aynı zamanda daha da ileriye gitmemiz için bir teşvik niteliğindedir” dedi. EcoVadis değerlendirmesine katılımın her zaman şirketin daha da gelişebileceği yerler hakkında somut göstergeler sağladığını ekleyen Lautray, bu gelişme potansiyelini, uzun vadeli kurumsal stratejilerinin hedefleriyle uyumlu hale getirmekte olduklarını ifade etti.

"Altın madalya ile Linde’nin güvenilir bir ortak olduğunu, ve operasyonlarında sosyal, etik ve ekolojik sorumluluk üstlendiğini bütün dünyaya tekrar kanıtlamış olduk" diyen Lautray, “Öte yandan, tedarikçilerimizin de EcoVadis değerlendirmesine katılması bizim için giderek daha önemli hale geliyor. Bu, tedarik zincirimizin sürdürülebilirliğini daha etkin bir şekilde göstermemizi ve bu konuya bütünsel yaklaşımımızı pekiştirecektir. " şeklinde konuştu.

Linde, 2012'den beri EcoVadis Kurumsal Sosyal Sorumluluk değerlendirmesinde yer alarak, her geçen yıl puanını bir önceki yıla oranla önemli ölçüde artırmayı başardı. Bu yıl, Linde özellikle çevre dostu ve iş etiği uygulamalarında önceki yıla oranla farkedilebilir iyileştirmeler elde ettiği için bu ödüle layık görüldü.

EcoVadis’in her yıl yaptığı değerlendirme, müşterilerden ve diğer paydaşlardan giderek daha fazla ilgi görüyor. Hatta ihaleye çıkan şirketlerin, tedarikçilerini değerlendirirken sürdürülebilirlik performansının kanıtlarını sunmasını talep ediliyor, ve hatta bazen bu katılım için bile bir ön koşul olabiliyor.

EcoVadis'den verilen bilgiye göre EcoVadis kurulduğundan bugüne kadar dünya çapında 45.000'den fazla şirketi, büyüklüğü, konumu ve sektörüyle ilgili konulara göre değerlendirdi. EcoVadis'in değerlendirme kriteri, şirketlerin sürekli kendini geliştirmesi ve iyileştirmesi temeline dayandığı için, şirketlerin daha önceki yıllarda elde ettikleri puanı korumaya çalışmaları yeterli olmuyor. Yapılan iyileştirmeler, sosyal sorumluluk raporları, davranış kuralları, dahili talimatlar ve belgelerle kanıtlanmsı gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140