Bu da “Karbon Nötr” pikniği

BASF, çalışan ve ailelerinin katıldığı piknikte “Karbon Nötr” uygulaması gerçekleştirdi. 407 kişinin katıldığı “Karbon Nötr” piknik sonunda açığa çıkan karbon ayak izi 62,58 ton CO2e hesaplanarak nötrlendi.

Bu da “Karbon Nötr” pikniği
banner95

Sürdürülebilirlik kavramını ekonomik, çevresel ve sosyal sorumluluk kapsamında ele alan ve bütün iş süreçlerini sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda düzenleyen dünyanın lider kimya şirketi BASF, gerçekleştirdiği etkinliklerde de sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmaya dikkat ediyor. Bu doğrultuda BASF çalışanları ve ailelerinin katılımıyla Polonezköy’de gerçekleştirilen piknik, bu yıl da sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla, “Karbon Nötr” olarak gerçekleştirildi.

400’ün üzerinde kişinin katıldığı piknikte alana ulaşım, yemek ve eğlence sırasında gerçekleştirilen tüm etkinlikler sonucunda açığa çıkan karbon ayak izi 62,58 ton CO2e olarak hesaplanarak nötrlendi. Bu sayede BASF ailesi, eğlenirken sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmuş oldu.

Çalışanların aileleri ve çocuklarıyla doyasıya eğlendiği etkinliğe BASF Türk CEO'su Buğra Kavuncu ev sahipliği yaptı. Kavuncu, “Bizim için sadece çalışanlarımız değil, aileleri de çok değerli. Biz bu sayede büyük bir aileyiz. Başarımızın arkasında tüm BASF çalışanlarının ve ailelerinin emeği, özverisi var” dedi. BASF’nin tüm dünyada sürdürülebilirlik konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çektiğini belirten Kavuncu, “Geçen yıl başlattığımız üzere etkinliklerimizi karbon nötr olarak gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da gerçekleştirdiğimiz piknik ile açığa çıkan karbon ayak izini hesaplayarak nötrledik. Gelecek yıllarda da karbon ayak izimizi azaltmak hedefiyle etkinliklerimizi karbon nötr olarak gerçekleştirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71