banner201

Volvo Trucks, en yüksek satış adedini yakaladı

banner250

Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya, online yaptığı basın toplantısında 2020 yılı değerlendirerek gelecek yılki öngörülerini paylaştı. Nihai hedefleri olan çift hanelere emin adımlarla ilerlediklerini belirten Kızılkaya, 850 adet araç satışı ile bugüne kadarki en yüksek satış adedine ulaştıklarını söyledi.

Volvo Trucks, en yüksek satış adedini yakaladı
banner231

2020 yılı Eylül ayında distribütörlük tarihinin en yüksek satış adedine ulaşan Volvo Trucks, bütçe hedefinin üzerinde bir performans sergiledi. 2020 Kasım kümüle toplam çekici pazarında, yüzde 152 büyüme ile yüzde 7,4 pazar payına ulaştı. Satış sonrası hizmetleriyle de fark yaratan Volvo Trucks, gelecek dönemde büyüme hedefleri doğrultusunda pazar payını çift hanelere taşımayı hedefliyor.

Ağır ticari pazarı 16 bin adetlere kapanması öngörüldüklerini kaydeden Kızılkaya, Volvo Trucks’ın yüzde 75 oranında büyüdüğünü söyledi. Yerel üretim yapan markaların pazarı domine ettiğine değinen Kızılkaya, 850 adet araç sattıkları bilgisini verdi. 2021 yılında pazarın 18 bin adetlere ulaşacağını ve çekici payının yüzde 65’lere çıkacağını belirten Kızılkaya, pazarın eski normale döndüğünü, filoların büyümekten çok, araç yenileme gittiklerini söyledi. Kızılkaya, müşterilerinden aldıkları geri dönüşle 2021 yılında, uluslararası nakliyeden kaynaklı pazarda yüzde 15 bir büyüme olacağını ifade etti.

“Müşterilerimizle birlikte büyümeye devam edeceğiz”

banner95

2021’e yönelik umutlu olduklarını dile getiren Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya basın toplantısında Volvo Trucks işbirliğiyle ilgili şunları aktardı: “İsveç’in güçlü markası Volvo Trucks ile 2017 yılında stratejik bir iş birliğine imza attık ve 3 yılı geride bıraktık. Biz sadece bir satış firması değil, aynı zamanda bir hizmet firması ve müşterilerimizin uzun soluklu çözüm ortağıyız. Onların ihtiyaçlarına uygun en doğru çözümü bulmak için daima onların yanındayız. Volvo Trucks ile bizi buluşturan ve bu 3 yılda bizi ileriye taşıyan ortak paydamız, daima müşteriye hizmet vizyonumuz oldu. Bu iş birliğinde bizim ana hedefimiz, pazar payımızı yukarıya çekmekti ve bunu başardık. Önümüzdeki dönemde satış ve satış sonrasında büyüme hedefimizi gerçekleştirerek; çift haneli pazar payına ulaşmayı istiyoruz. Bunun için nitelikli şekilde iş alanımızı, yetkili satıcı ve servislerimizi genişletiyor, sürekli ve sürdürülebilir eğitim ilkemizle hem müşterimize hem de teknik anlamda yetkili servis ağımıza büyümede destek oluyoruz. Amacımız, yeni açılan yetkili servis noktalarımız ile ülkenin dört bir yanındaki müşterilerimize hızlı çözüm sunmak, verimliliklerini artırmak ve işlerine değer katmak.

“Her koşulda müşterilerimizin yanındayız”

Pandemi sürecinde müşterilerinin daima yanında yer aldıklarının altını çizen Kızılkaya, müşterilerine verdikleri desteklerle ilgili olarak da şunları dile getirdi “Her zaman belirttiğimiz gibi çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve ailelerimizin sağlığı bizim en önemli önceliğimiz. Bu süreçte, çalışanlarımızın, yetkili satıcı ve servislerimizin ve bununla paralel müşterilerimizin sağlığını ön planda tutacak tüm önlemleri aldık. Yetkili satıcı ve servilerimizde aldığımız önlemler sayesinde, daha sağlıklı çalışma ortamı ile hizmet vermeye başladık. Mavi Kontrat sayılarımızı artırarak randevu sistemi ile servislerimize araç kabullerini düzenleyerek müşterilerimizin sağlıklı hizmet almasını sağladık. Böylece sektörümüzün bel kemiği şoför arkadaşlarımızın servislerimizde geçirdiği süreyi kısaltarak, riski minimuma indirmeyi hedefledik. Bakımı ve onarımı tamamlanan araçlar dezenfekte edilerek, maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat eden teknisyenlerimiz tarafından teslim ediliyor. Bir yandan kendi sağlığımızı ve toplum sağlığını korumak, bir yandan da işimizin sürekliliğini sağlamak için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız.

Yol Yardım ve İletişim Hattı ile ücretsiz sürücü eğitimi gibi hizmetlerimizle de müşterimizi desteklemeye devam ediyoruz. Tüm bunların yanı sıra; Volvo Trucks Action Service hizmetimizle, uluslararası nakliye yapan araçların Avrupa sınırları içinde arıza yaşaması durumunda da yanındayız.”

“Uzun yol taşımacılığında elektrikli araçlar önem kazanıyor”

Sektörde sürdürülebilir geleceği sağlamak için Volvo Trucks’ın ürün gamında yer alan ağır hizmet tipi elektrikli kamyonların sayısını hızla artırmayı ve müşterilerine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten Kızılkaya, Volvo Trucks elektrikli ürün gamıyla ilgili şunları dile getirdi: “Volvo Trucks, Ar-Ge ve inovasyona verdiği önemle çevreci nakliye çözümleri de sunuyor. Bu bağlamda, otonom ve elektrikli taşımacılığa yönelik kentsel ulaşıma uygun araçları bulunuyor. Volvo Trucks, önümüzdeki 10 yıl içerisinde zorlu koşullara ve uzun yol taşımacılığına yönelik, daha uzun menzile sahip elektrikli ve yakıt hücreli elektrikli kamyonları da satışa sunacak. Bu sürecin ikinci yarısında ise hidrojen yakıt hücreli elektrikli kamyonların satışına başlanması planlanıyor. 2040 yılına kadarsa, Volvo Trucks ürün yelpazesinin, fosil yakıt kullanmayan kamyonlardan oluşması hedefleniyor.”

Yedek parça bulunurluğunun yüzde 95’in üstünde olduğunu belirten Kızılkaya, pandemi döneminde müşterilerine aksamadan hizmet verdiklerini söyledi. Satılan her iki araçtan birinin mavi kontratlı olduğu bilgisini veren Kıvanç Kızılkaya, kontratların da yüzde 65-70 oranında filo müşterisi olduğunu söyledi. Mavi kontratın ortalama 4 yıllık olduğunu kaydeden Kızılkaya, Volvo müşterisi garanti sonrasında servise girmeme, orijinal parça kullanmama gibi sorunlar yaşanmadığına dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 15:29

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178