banner126

Türkiye’de pazar payını arttıran Schmitz Cargobull; “Pazar dalgalı büyüyecek”

Türkiye treyler pazarının 2020 yılında yüzde 40 büyüyeceğini öngördüklerini belirten Schmitz Cargobull Türkiye Satış ve SSH Müdürü Nihat Özmen Ayhan, 2025 yılında 18 bin adedi bulacağını söyledi. Türkiye’de üretime geçtikten itibaren pazar paylarını arttırdıklarını belirten Ayhan, yıla bir satış dalgası ile başladıklarını söyledi. Dalganın boyunun ve frekansının ise zamanla anlaşılabileceğini belirten Ayhan, 2020 yılında yükseliş yaşanacağını ancak bunun dalgalı bir şekilde olacağını kaydetti.

banner132
Türkiye’de pazar payını arttıran Schmitz Cargobull; “Pazar dalgalı büyüyecek”
banner95

Yurtiçi pazar değerlendirmesini de yapan Schmitz Cargobull Türkiye Satış ve SSH Müdürü Nihat Özmen Ayhan, yıla satış dalgası ile başladıklarını söyledi. Dalganın boyunun ve frekansının ise zamanla anlaşılabileceğini belirten Ayhan, 2020 yılında yükseliş yaşanacağını ancak bunun inişli çıkışlı bir şekilde olacağını kaydetti. Ayhan, yurtiçi pazar hakkında şu bilgileri verdi: “İstikrarlı bir şekilde pazar payımızı arttırıyoruz. Başladığımızda tenteli yüzde 6 pazar payını, frigoda yüzde 17 payı vardı. Başladığımız yıldan payımızı arttırdık. Tentelide yüzde 15’in üzerinde payımız var, frigorifik treylerde Pazar payımızı yüzde 35’in üzerinde kapattık. Perdeli treylerde atılım yapacağız. Perdelide yüzde 15-20 oranında, frigorifik treylerde yüzde 40 seviyesinde pazar payı elde edeceğimizi büyüyeceğimizi öngörüyoruz.”

Son 10 yıllık ekonomi, taşımacılık verilerini paylaşan Ayhan, treyler pazardaki düşüşün temelinde; pazardaki gelişmelerden dolayı güvenin azalışı, ithalat ve ihracat taşımalardaki kırılma ve inşaat sektöründeki düşüş olarak gösterdi. Gelecek yıl için temel ekonomik verilerde de düzelme yaşadıklarını ifade eden Ayhan, bunun da pazara yansıdığını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER