TREDER Wabco’nun kalbine girdi

Treyler sektörünün tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği’nin (Yönetim Kurulu TREDER), 2-3 Nisan tarihleri arasında Wabco’nun Almanya’nın Hannover şehrinde yer alan fabrika ve test merkezini ziyaret etti. TREDER Yönetim Kurulu Nisan ayı yönetim kurulu toplantısını da Wabco’nun Hannover Fabrikası’nda gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında İntermobil Genel Müdürü Rıfat Perahya, Wabco Avrupa Satış Müdürü Carsten Hogrefe, Treyler Sistemleri Ürün Müdürü Mark Cuyx, Pazarlama Müdürü Kathlen Kordes ürün ve marka hakkında bilgi verdi.

TREDER Wabco’nun kalbine girdi
banner95

Wabco’nun kalbi Hannover’de atıyor

Wabco’nun ağır vasıta araçları için fren sistemleri ürettiğini belirten Carsten Hogrefe,  2013 yılında 2.7 milyar dolar satış yaptığını dile getirdi. “Toplam 11 bin çalışanın içinde 1650 mühendis sayımızla tam bir mühendislik şirketiyiz” diyen Hogrefe, Wabco’nun kalbinin Hannover’de attığını, burada teknolojik ürün  araştırma ve geliştirmelerinin yapıldığını vurguladı.

Wabco ürünlerinin araç verimliliği, güvenlik, sürüş konforu ve çevre kriterlerinin en azından birine uygun olarak geliştirildiğini dile getiren Mark Cuyx, TREDER üyelerine RSS (Devrilmeyi Önleyici Sistem), Tire Perssure Monitoring (Lastik Basınç Göstergesi), TailGUARD (Geri manevra güvenlik sistemi), Optiload (Yük dengeleme sistemi), OptiTurn (Viraj yönetim sistemi), OptiLevel (Treyler seviye sistemi) ve OptiFlow (Rüzgar Paneli) sistem ve ürünleri hakkında bilgi verdi.

30 bin adet treyler üretiliyor

Rıfat Perahya, TREDER’in treyler sektörünün gelişiminde çok önemli rolü olduğunu ve TREDER’i Almanya’da Wabco yetkilileriyle buluşturmaktan son derece memnun olduklarını dile getirdi. TREDER ile sektörün gelişimi için her türlü işbirliğine hazır olduklarını dile getiren Perahya, geçtiğimiz yıl Türkiye’de 30 bin adet dolayında treyler üretimi yapıldığına işaret ederek sektörün geldiği noktayı gözler önüne serdi. Wabco’nun Türkiye treyler pazarında yüzde 84 oranında Pazar payına sahip olduğunu belirten Perahya, 2014’te toplam 27 bin civarında treyler üretimi beklediklerini Wabco’nun pazar payını da yüzde 87’lere çıkarmayı öngördüklerini söyledi.

TREDER Başkanı Kaan Saltık ise Wabco ziyaretinden son derece memnun olduklarını, tedarikçileriyle gerek ürün geliştirmede gerekse sektörün ihtiyaçlarını belirlemekte söz konusu işbirliklerinin önemli olduğunu dile getirdi. Treyler teknolojisinin gelişiminde yan sanayinin büyük bir rolü olduğunu anlatan Saltık, “Geleceğin treylerinin belirgin özellikleri arasında hafiflik, kalite, güvenlik ve çevrecilik öne çıkıyor. Bu özellikleri yan sanayi firmalarımızın katkıları ile yapabiliriz.” dedi. Türkiye’nin Almanya’dan sonra Avrupa’da ikinci büyük treyler pazarı haline geldiğinin altını çizen Saltık, sektörde yeni standartların gelmesi ve denetimlerin artmasıyla treyler sektörünün büyümesini daha sağlıklı sürdüreceğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71