Tonaj arttı, yakıt düştü

Mitsubishi Fuso, yeni modeli Canter TFB85 ile önemli bir boşluğu doldurmaya aday. Yeni 8,5 tonluk araç artan tonajı ve rakiplerine göre yüzde 25 yakıt tasarrufuyla öne çıkıyor. Temsa Satış ve Pazarlama Müdürü Eşref Zeka, yeni aracın başta gıda, kargo firmaları olmak üzere tarım ve hayvancılık ile nitelikli üstyapı ihtiyacı olan (itfaiye, çöp toplama vb) kişi veya kurumların tercihi olacağını söyledi.

Tonaj arttı, yakıt düştü
banner95

Canter, yeni modeli TFB85 modelini düzenlediği basın toplantısı ve test sürüşü ile tanıttı. Temsa Satış ve Pazarlama Müdürü Eşref Zeka, tüm dünyada 3,5 milyon Canter satıldığına dikkat çekerek “Türkiye’de ise 50 bin adet Canter satışı gerçekleştirildi. Canter 12 yıldır Türkiye’de üretiliyor.” dedi. Müşterilerine işine değer katacak ürünler sunduklarını söyleyen Zeka, araçlarının kalite, verimlilik ve fonksiyonellik olmak üzere 3 ana temel özelliği olduğunu kaydetti.

Tonaj ihtiyacını karşıladık

Bugüne kadar en fazla 7.5 tona kadar araç sunabildiklerini hatırlatan Zeka, artık 8.5’luk aracı da sunduklarını söyledi. Canter TFB85 modelinin fiyatının rakiplerinin altına olduğunu söyleyen Zeka, yakıt tüketiminin de rakiplere oranla yüzde 20-25 daha az olduğunu iddia etti.

Hedef 2 bin adet

Eşref Zeka, yeni aracın başta gıda, kargo firmaları olmak üzere tarım ve hayvancılık ile nitelikli üstyapı ihtiyacı olan (itfaiye, çöp toplama vb) kişi veya kurumların tercihi olacağını söyledi. Zeka yıl sonu hedeflerini 2 bin olarak açıklarken, yüzde 30 Pazar payı hedeflediklerini kaydetti.

Yeni Canter TFB85, rakiplerine göre daha hafif şasisi ve TFB75 modeline göre bir ton artırılan taşıma kapasitesi sayesinde müşterilerin tüm tonaj ihtiyaçlarına cevap verirken, yakıt tüketiminde beklentilerin ötesinde avantaj sağlıyor. Güçlendirilmiş şasi, geniş ön tampon, ilave yan dikiz aynaları ve şanzıman seçenekleri ile Mitsubishi Fuso Canter TFB85 hafif ticari araç sınıfına yeni bir soluk getiriyor.

En düşük yakıt tüketimi

Sınıfının en düşük yakıt tüketimine sahip aracı olmayı başaran Canter, hafif kamyon sınıfında dünyada bir ilk olan Duonic çift kavramalı otomatik şanzımanı sunuyor. Duonic şanzımanlı Yeni Canter; üstün performans, konfor ve kesintisiz hızlanma avantajlarının yanı sıra yakıt ekonomisi de sağlıyor. Duonic şanzıman sayesinde Yeni Canter yokuşlarda yüklüyken bile geri kaydırmıyor, sadece frenden ayak çekilerek gaza basmadan hassas yanaşma yapılabiliyor, eco mode seçeneği sayesinde daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Duonic şanzıman eco mode seçeneğinde normal trafikte %2, sıkışık trafikte ek %8 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor.

Yeni Canter TFB85’in tavsiye edilen anahtar teslim fiyatları;

TFB85 MT             97.693 TL

TFB85 Duonic       100.191 TL

TFB85L MT           101.760 TL

TFB85L Duonic     104.729 TL olarak açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71