Tırsan, üç yeni aracı ile Almanya Nufam 2019’da müşterileri ile buluştu

Avrupa’nın en geniş ürün gamına sahip Tırsan, Almanya’nın Karlsruhe şehrinde 26-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenen NUFAM 2019’a son teknolojiyle donatılan üç yeni aracıyla damga vurdu. Fuar esnasında ziyaretçiler, Tırsan’ın lansman araçlarına büyük ilgi gösterdi.

Tırsan, üç yeni aracı ile Almanya Nufam 2019’da müşterileri ile buluştu
banner95

Sahip olduğu üstün teknoloji ve ürün çeşitliliği ile fark yaratan Tırsan, Almanya’nın Karlsruhe şehrinde 26-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen ticari araç fuarı NUFAM 2019’da bünyesindeki Kässbohrer’in üç aracının lansmanını gerçekleştirdi.

İnovatif araçlarıyla “Emniyet” kategorisinde Treyler İnovasyon 2017 ve “Şasi” kategorisinde Treyler İnovasyon 2019 ödüllerinin sahibi olarak teknolojisiyle dünya treyler sektörüne yön veren Tırsan, segmentinin en hafif damperli silo aracı K.SSK 60 ADR, inşaat sektörü için geliştirdiği 2 dingilli çelik damper K.SKS B ve tarım makineleri taşımacılığında en iyi yük dağılımı ve maksimum manevra kabiliyeti sunan yeni Low-Loader ürünü K.SLL B 2 ile fuarın yıldızı oldu.

Kässbohrer K.SKS B, Benzersiz Tasarımı ve Sağlamlığı İle Ön Plana Çıkıyor

İnşaat için geliştirilen çelik damper Kässbohrer K.SKS B, 9 ton taşıma kapasiteli çift dingili sayesinde geleneksel 2 dingilli damperlerden 1 ton daha fazla taşıma kapasitesine sahiptir ve 26 ton yük taşıyabiliyor. Bu özellik, faydalı yükün king-pin bölgesine dağıltılmasından kaynaklanmakta ve bu sayede dingillerin kullanım ömrünü de uzatıyor. Ayrıca üstyapı ve şasi entegrasyonu, araç stabilitesini artırarak titreşimi ve gürültüyü önleyen şasi ve gövde sabitleme yapısıyla daha da geliştirildi. Bu entegre yapı, damper mili ve hidrolik silindir bağlantılarındaki ters hareketleri azaltırken, aynı zamanda seyir sırasında ortaya çıkabilecek kaynak bölgelerindeki yanal kuvvetleri önleyerek aracın ömrünü uzatmakta ve kullanım güvenliği sağlıyor.

K.SKS B, gövde üzerindeki yapışmayı önleyen, malzemelerin daha verimli akış hızını sağlayan yan duvarlardaki özel tasarımı ve zeminin benzersiz “V” formuyla hızlı boşaltım sağlamaktadır. Gövde zemin dayanıklılığı, V şeklindeki iç kutu profilleri ile geliştirilmiştir. Bu özellik aynı zamanda zeminin hızlı bir şekilde temizlenmesini de sağlamaktadır. Özel olarak tasarlanmış geniş damper mili, çalışma güvenliğini artırmak için yükü daha geniş bir alana dağıtarak, damper işlemi sırasında daha iyi denge sağlıyor.

K.SKS B, yükleme ve boşaltma işlemlerinin verimli çalışmasını sağlayan 250 bar kaldırma kapasiteli Premium serisi 5 kademeli H tipi hidrolik silindir ile donatıldı. K.SKS B’nin yüksek dayanımlı kasası ve üst yapısı, en zorlu yük ve yol koşullarında güvenilirlik ve sağlamlık anlamına gelmektedir. K.SKS B’nin kataforez kaplamalı (KTL) sağlam şasisi sayesinde araç, 10 yıl pas yürümezlik garantisi altındadır. Ayrıca 4x2, 6x2 ve 6x4 çekicilerle uyumlu şekilde tasarlanan K.SKS B, operasyonel güvenlik için tek dokunuşlu otomatik fren sistemi ve devrilme uyarı sistemi ile donatıldı.

Kässbohrer K.SLL B 2, Tarım Makineleri İçin Güvenli Taşıma İmkanı Sunuyor

2 dingilli uzayabilir Low-bed Kässbohrer K.SLL B 2, güçlü şasisi ve sağlam yapısı sayesinde yüksek tekerlekli tarım makinelerinin veya paletlerin güvenli taşınması için özel olarak tasarlanmıştır. 6.600 mm havuz uzunluğu ve 18 ton king-pin kapasitesiyle K.SLL B 2, her türlü tarım makinesi için ideal taşıma imkanı sunuyor.

Sadece 100 mm yerden yükseklik ve 400 mm platform yüksekliğine sahip K.SLL B 2, uzun ve ağır tarım makinelerinin yüksek tekerlek veya paletlerle taşınmasını sağlıyor. Arka bogi ile aracın merkez kirişi arasındaki pim bağlantılı bogi tasarımı, kullanıcıların yükleme sırasında sehimi yönetmelerine izin veriyor. Böylece daha güvenli yükleme ve king pini ile akslar arasında optimum yük dağılımı sağlamaktadır. Ek olarak, hidrolik ayarlanabilir deveboynu, optimum yük dağılımı için bir diğer önemli özelliktir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71