banner126

Thermo King eczacılarla bir araya geldi

Doğuş Otomotiv distribütörlüğündeki Thermo King, ürün yelpazesine kattığı ColdCube ile sağlık sektöründeki soğuk zincir taşımacılığına da çözüm üretmeye başladı.

banner179
Thermo King eczacılarla bir araya geldi
banner95

Türkiye treyler soğutucuları pazarında yüzde 60’lık pay ile lider konumda bulunan Thermo King, geçtiğimiz yıl ürün yelpazesine dahil ettiği ColdCube ile ilaç taşımacılığı yapan müşterilerine vereceği GDP’ye (2013 Mart itibari ile geçerli Avrupa Birliği standartlarında insan sağlığı için kullanılan medical ürünlerin dağıtım uygulamaları) uygun ürünleriyle ile pazar payını yükseltmeyi hedefliyor. Türkiye’de soğuk zincir taşımacılığı denildiğinde akla gelen ilk marka olan Thermo King, tecrübesi ve güçlü ürünleri ile sağlık sektörüne de çözüm üretmeye hazır. Thermo King yetkilileri, bu amaçla, ColdCube serisini ilaç taşımacılığı yapan firmalarla sinerji oluşturmak amacıyla sağlık sektörü temsilcileri biraraya geldi.

İlaç taşımacılığı yapan lojistik firmaları ve ilaç üreticilerinin katılımı ile düzenlenen organizasyona Thermo King adına Genel Müdür İlhami Eksin, Marka Müdürü Suna Türk, Thermo King Avrupa Bölge Direktörü Roland Duquesnue ile Thermo King Bölge Müdürü Paul McGarrigle katıldı. Ekol Lojistik, DHL, Universal, İstanbul Eczacılar Kooperatifi, Transorient, Actavis, Zet Pharma ve Net Healtcare Logistics gibi Türkiye’nin önde gelen ilaç soğuk zincir taşımacılığı yapan firma temsilcileri de tanışma yemeğinde hazır bulundu.

“ColdCube, sağlık sektörü için ideal bir çözüm”

Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, markaları ile farklı sektörlere de hizmet vermek amacında olduklarını belirterek “Bugün sizlerle bir araya gelerek hem tanışmak hem de sağlık sektörüne yönelik ürünlerimizi daha yakından tanıtmak istedik. İnsan sağlığı için çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Biz de sizlere yaptığınız işin son kullanıcıya ulaşmasında  tüm ürün grubumuz ve özellikle ColdCube ile destek vermek istiyoruz” dedi.

“GDP’ye geçişte kolay çözüm”

Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk ise yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “Sağlık sektöründe ilaçlar, saklanması gereken ısıdan daha düşük veya daha yüksek ısılara maruz bırakıldıklarında etkinliklerini kaybediyor. Soğuk zincir bir noktada kırıldığında, gereken şekilde saklanmamış veya taşınmamış ilaçlar tedavi edemiyor. Bu nedenle soğuk zincir insan sağlığı için hayati önem taşıyor”İlaç taşımalarında ısı kontrollü frigorifik araçların avantajlarından dolayı karayolunun tercih edildiğini belirten Türk “İlaçlar teslim alınırken ve depolanırken soğuk zincirin kurallarına uygun şartlarda işlem yapılıyor. Dağıtımda da aynı kriterlere uymaya gayret ediliyor. Bu yüzden oluşturulan GDP  kılavuzu ile ilaçların taşıma kriterleri de düzenlenmeye çalışılıyor. Thermo King olarak GDP kılavuzuna uygun tüm ürün gruplarımızla en verimli şekilde iş ortaklarımızla işbirliği içinde olacağız.

“Thermo King farma taşımacılığında da iddialı”

Thermo King Avrupa Bölge Direktörü Roland Duquesnue ise Farma taşımasında Avrupadaki başarılı örnek vakalarını paylaşarak GDP‘ye uygun taşımada, yaptıkları araştırma ve test sonuçlarına dayanarak bu konuda iddalı olduklarını belirtti.

Roland Duquesnue tüm ColdCube, SLX-e, motordan tahrikli ünite modellerinde GDP sertifası olduğunu sözlerine eklerken “Thermo King geliştirilmiş GDP protokolü ile standart ekipmanların velidasyonu gerçekleştirilmiştir. Avrupa Birliği GDP uygunluk kılavuzuna göre ünitelerimiz DQ ( Tasarım Yeterliliği ), IQ (Montaj Yeterliliği), OQ (Operasyonel Yeterliliği) ve PQ (Performans Yeterliliği) protokollerine uygundur. Tüm bu testler Ingersoll Rand, Thermo King Mühendislik ve Teknoloji merkezindeki gerçekleştirilmiştir. Thermo King farma çözüm ortaği olarak GDP uyumlu üniteler ile ısı haritası, Servis Kontratı, TouchPrint (Veri Depolama&Yazdırma Opsiyonu), Avrupa, Ortadoğu, Rusya vb.servis ağı, Şoför ve kullanıcılarının eğitim programı ile Müşteri taleplerine göre özelleştirilmiş AR-GE çalışmaları hizmetlerine de sahip olunabilecek” açıklamasında bulundu.

Güçlü soğutma, kontrollü ısı

Dondurucu seçeneklerine sahip ColdCube, üç farklı boyut seçenekleriyle müşteri taleplerini karşılıyor. Güçlü soğutma (20 °C'den 0°C'ye  kadar) ve dondurucu (20 °C'den -21°C'ye kadar) seçenekleri, sıcaklığı sabit tutma özelliği, ürünün kapağını açmadan güncel sıcaklık ve durum gösteren dijital gösterge, akü boşalmasını önlemek için akü bağlantısı kesme özelliği ve CE,TUV ve ATP sertifikaları ile tüm ihtiyaçlara cevap veriyor.

Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde faaliyetlerini sürdüren soğutucu ünite pazarının lideri Thermo King, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda doğru ürün için tavsiyelerde bulunmak ve sorunlarına en doğru çözümü üretmek için ülke geneline yayılmış 16 yetkili satıcı ve servisi ile hizmet veriyor.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178