banner126

SSAB ve Ruukki’nin evliliğinden STRENX doğdu

SSAB ile Ruukki’nin birleşmelerinin ardından iki markanın Optim, Weldox ve Domex ürünlerinin kombinasyonundan oluşan Strenx, piyasaya sunuldu. Tanıtım için Türkiye’ye gelen SSAB Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Rinaldo Baldi, “Daha güçlü, daha hafif ve daha sürdürülebilir amacındayız. Bunun son adımı da Strenx oldu” dedi.

banner179
SSAB ve Ruukki’nin evliliğinden STRENX doğdu
banner95

SSAB, Ruukki ile birleşmesinin ardından hızla yükselen büyüme grafiğini yeni ürünü Strenx ile taçlandırıyor. SSAB ve Ruukki ürün gruplarının en iyi özellikleri ile geliştirilen Strenx'in, daha güçlü, daha hafif ve daha sürdürülebilir ürün portföyüyle SSAB'nin pazar lideri konumunu daha da güçlendirmesi hedefleniyor. SSAB Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Rinaldo Baldi ve SSAB Türkiye Genel Müdürü Lemi Özden ev sahipliğinde düzenlenen lansmanda ilk kez basına tanıtılan Strenx, üstün özellikleri ve özel marka programı 'My Inner Strenx' ile sektöre hızlı bir giriş yapıyor.

Strenx, performans ve sürdürülebilirlik artılarıyla kaldırma, yükleme, taşıma ve vinç endüstrisi için büyük yenilik sunuyor. Aynı zamanda ağır mobil araçların şasileri, demiryolu araçları, açık deniz ekipman ve uygulamaları, inşaat ve tarım sektörleri için de kullanılabilen Strenx, müşteri performansını artırmak için sunulan boyutsal aralık, farklı çelik türleri kapsamı, teknik destek ve garanti avantajıyla pazar lideri olmaya aday. 600-1300 MPa arasında akma mukavemetine ve 0,7-160 mm arasında kalınlığa sahip olan Strenx çeliğin ürün yelpazesi, farklı şekillerde ve boyutlarda sıcak haddelenmiş levha ve rulo malzemelerin yanı sıra, soğuk haddelenmiş rulo, boru ve açık profilleri kapsıyor. Piyasadaki yüksek dayanımlı çelikler arasında en kapsamlı ve gelişmiş portföyü sunan Strenx, iş makineleri ve ekipmanlarının kullanım ömrünü uzatırken aynı zamanda ağırlığı en aza indirerek maliyetleri önemli ölçüde azaltan bir üretim malzemesi olarak dikkatleri çekiyor. Özel boyutlarda hazırlanabilen Strenx çeliği, dünyanın her noktasında 75'ten fazla yerel stok aracılığıyla en geç 48 saat içerisinde sevk edilebiliyor.

Türkiye,Avrupa’da ikinci pazar olacak

Lansmanda Ruukki ile birleşmenin ardından ekip sinerjisini oturtarak daha güçlü ilerlediklerinin altını çizen SSAB Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rinaldo Baldi, oluşturdukları stok sahaları, teknik ve lojistik destek anlamında hızlı çözüm sağlayan yerel yapılanma artıları, deneyimli satış ve destek ekipleri, müşteri hizmetlerinde sağlanan istikrar, geniş ürün yelpazesi ve esnek imalat yapısı ile pazar şartlarına yüksek adaptasyon sağlayabilme özellikleri ile SSAB'nin özel çelik alanında pazar lideri konumunda olduğunu belirtti. Baldi, mukavemet ve ebat bakımından benzersiz bir ürün grubu olan Strenx ile birlikte daha emin adımlara ilerleyeceklerini belirterek açıklamalarına şöyle devam etti: 'SSAB ve Ruukki birleşmesinden sonra her iki firmanın güçlü özelliklerini birleştirerek pazarda gerek üretim ve pazarlama gerekse teknik altyapı ve  operasyonel olarak oldukça üstün bir konuma geçtik. SSAB ve Ruukki tarafında yakalanan üstün özellikleri tek çatı altında birleştirerek üretim kalitesinde yakaladığımız performansı hizmet kalitesine de yansıtarak tüm dünyada müşterilerimize ayrıcalıklı hizmetler sunmaya,  yeni  ve üstün özellikli ürünler geliştirmeye başladık. Bunlardan biri de bugün lansmanını gerçekleştirdiğimiz Strenx...Bu ürün ailesi  ile müşterilerimize üretim,  dayanıklılık ve enerji verimliği açısından çok ciddi avantajlar sağlıyoruz.Türkiye'nin  ekonomik büyümesinin yanı  sıra alt yapı yatırımları ile çok hızlı gelişmekte olan bir ülke olduğunu ifade eden Baldi,'Türkiye'nin önümüzdeki beş yıl içerisinde Avrupa'da Almanya'dan sonra çelik sektöründe ikinci büyük pazar olacağını öngörüyoruz. Büyüme hızı %2'lerde iken uzun vadede %7-8'lere çıkacaktır. Türkiye özellikle son yıllarda yol, havalimanı, metro, deniz ulaşımı, v.s gibi alt yapı yatırımları ve savunma sanayi, lojistik, taşımacılık alanlarında hızlı bir büyüme grafiği içindeyken bizim için de büyük bir pazar olarak önem arz etmektedir.Yine kentsel dönüşüm projelerine dayalı olarak inşaat sektörünün büyümesi ve üretim üssü olarak ihracatta elde edilen yükselme grafiği bizim de  Türkiye projeksiyonlarımızda farklı bir takım stratejiler izlememizi sağladı. Avrupa'nın en genç nüfusu ile Türkiye, dünyada 17. büyük ekonomiye sahip... Gelişiminin henüz çok başında ve çok hızlı bir büyüme sergiliyor. Kendi iç tüketiminin yanı sıra ihracatta yakaladığı başarı ile de güçlü ekonomisini sürekli büyütüyor. Kaliteli, dayanıklı ve enerji tasarrufu sağlayan ürünlerimiz ile biz de bu pazarda ciddi bir performans sağlayacağımızı düşünüyoruz." Geliştirdikleri ürünler ile üreticilere kaliteli üretim avantajı sağladıklarını da ifade eden Baldi, yeni ürünleri Strenx ile özel çelikte devrim yaratacak bir ürün geliştirdiklerini söyledi. Her alanda uzun vadede daha da büyüyecek olan yatırımlarla SSAB olarak maksimum verimlilik sağlayan ürünlerimizle etkin varlık göstereceğiz.

SSAB Türkiye Genel Müdürü Lemi Özden ise, çelik servis destek hizmetleri ile müşterilerine ayrıcalık sağladıklarını ve merkezde çoğu doktoralı  40 kişilik Ar-Ge ve bilgi hizmet uzmanlarından oluşan ekiple müşteri projelerini geliştiklerinin altını çizdi. 'Lokal ve global desteklerimizle sürekli müşterilerimizle iletişim halinde, tıpkı onların ekibinden biriymiş gibi çalışıyoruz. Sürekli müşteri ile temas halinde bulunan yerel teknik destek elemanlarımızın yanı sıra merkezde bulunan 40 kişilik arge ve bilgi hizmet uzmanlarımız müşterilere özel projeler ve en yüksek faydayı sağlayacak, dayanıklılığı ve enerji verimliliği yüksek ürünler geliştirmekte. İstikrarla uzun yıllardır aynı ekiple çalışıyor olmamız ve müşteri odaklı çalışma anlayışımız, hızlı teslimat avantajımız ve en önemlisi geniş ürün gamımız sayesinde özel çelikte global liderlerden biriyiz. Yıllık 9 milyon ton üretim kapasitesi ile sektör devi olan SSAB'nin Türkiye ayağı olarak sanayi ara mamulü sağladığımız için ihracatı destekliyoruz. ' şeklinde konuştu.

My Inner Strenx ile teknik, ürün geliştirme ve pazarlama desteği

SSAB'nin olduğu tüm noktalarda satışa sunulan Strenx'e özel marka programı My Inner Strenx ile üye müşterilere teknik geliştirme yönetimi acil hattı, eğitim, tasarım ve teknik seminerler, dokümantasyon, proje toplantıları, malzeme ve atölye sorunları için acil problem çözümleri gibi destekler sunuluyor . SSAB hizmetlerine öncelikli erişime sahip olan üye atölyelerde üretilen ürünler SSAB onaylı bir tasarım ve imalat çözümü ile belgelendirilerek teslimatta 'My Inner Strenx' işaretini taşıyabiliyor.

Daha hafif ve uzun ömürlü ekipmanlar, daha fazla tasarruf

Yakıt ve lojistik maliyetlerini en aza indirmek için hafif araçlar üretilmesine olanak sağlayan SSAB, araç boş durumda hareket ederken bile daha az yük taşıması sebebiyle tasarrufa katkıda bulunuyor. Yüksek mukavemetli çelik kullanımının %30 - %40 oranında ağırlık tasarrufu sağlamasının yanı sıra, daha uzun ömürlü ekipmanlar oluşturduğu için kullanıcısına maksimum fayda sağlıyor.

YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178