banner126

Schmitz Cargobull, soğuk büküm ile treyleri daha da hafifleştiriyor

Treyler şasi teknolojisinde sıcak daldırma galvanizli ve cıvatalı MODULOS şasi ile fark yaratan ve öncü olan Schmitz Cargobull, soğuk büküm GENIOS şasi ile standartları bir adım daha yukarı taşıyor. Schmitz Cargobull, yeni vizyonla treyler sektörünün daha hafif araç - daha fazla taşıma kapasitesi ihtiyacına da karşılık veriyor.

Schmitz Cargobull, soğuk büküm ile treyleri daha da hafifleştiriyor
banner95

2014 yılında Altenberge’deki kayar perdeli treyler üretim tesisini genişletmek ve yeni üretim teknolojisini hayata geçirmek için 40 milyon EUR’dan fazla yatırım yapıldı. Bu yatırımla 12 bin metrekarelik yeni tesiste; daha fazla modülerlik, daha fazla esneklik ve daha fazla güvenlik sağlayan soğuk büküm prosesi ile yeni nesil şasinin üretimine başlandı. Bu teknoloji ile treyler üretiminde devrim yaratan Schmitz Cargobull, treyler sektöründe pazar lideri olarak yetkinliğini bir kez daha vurgulamış oldu.

Yeni nesil GENIOS şaside boydan boya kaynaksız soğuk büküm yöntemi uygulandığından, şasi ısıl işleme maruz kalmaz ve dolayısıyla malzemede ısıl işleme bağlı zayıf noktalar oluşmaz. Bunun neticesinde daha uzun ömürlü, daha sağlam treyler, sürüş esnasında daha dengeli ve emniyetli yol tutuş ve geliştirilmiş şasi-dingil bağlantısı sağlanıyor.

Bunların yanı sıra beş senedir kullanılan bu teknolojiyi her geçen gün üstüne koyarak geliştiren Schmitz Cargobull, treyler sektörünün daha hafif araç - daha fazla taşıma kapasitesi ihtiyacına da karşılık veriyor. Tam donanımlı S.CS UNIVERSAL aracında 6,6 t ağırlıkla kullanıcılarına yüksek taşıma kapasitesi sunan firma aynı teknolojiyi Mega şasili treylere de taşıyarak bu segmentte de müşterilerine ciddi avantaj getiriyor. Bir önceki versiyonuna göre yeni nesil Mega treylerinde yaklaşık 300 kg hafiflemeyi mükemmelliğinden ödün vermeden sağlayarak sektörde yeni bir çığır açıyor.

Sıcak daldırma galvanizli ve cıvata bağlantılı MODULOS şasi ile bir araya gelen yeni nesil GENIOS şasinin bir bakışta sağladığı avantajlar:

Daha hafif araç – daha fazla taşıma kapasitesi

Tüm kullanım ömrü boyunca en üst düzeyde dayanım

Daha dengeli ve emniyetli yol tutuş

Daha kolay ve daha hızlı bakım ve onarım

Modüler tasarım sayesinde ihtiyaca yönelik hızlı çözümler

Korozyona ve paslanmaya karşı 10 yıl garanti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER