banner126

Scania inşaat serisinde de gücünü artıracak

Scania yeni inşaat serisi araçları ile bu segmentte de çekici pazarında elde ettiği satış rakamlarına ve pazar payına ulaşmayı hedefliyor. Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin, yeni inşaat serisi araçlarının çok daha ulaşılabilir fiyatlarla pazara sunulduğunu aktararak “Mevcut pazar konumumuzdan memnunuz, yeni araçlarımızla bu konumumuzu daha da güçlendirmek istiyoruz” dedi.

banner179
Scania inşaat serisinde de gücünü artıracak
banner95

Scania yeni inşaat grubu araçlarının lansmanını bugün (13 Nisan) İstanbulpark’ta gerçekleştirdiği test sürüşüyle yaptı.17,5 mm. güçlü şasisi, yeni Opticruise-otomatik şanzıman seçeneği, “Off-Road Performans” modu ve düşük hızda dahi üstün fren performansı sağlayan yeni Scania Retarder opsiyonu ile öne çıkan araçlar, daha ulaşılabilir fiyatlarla pazara sunulacak.

Scania, yeni inşaat araçları ile en zorlu çalışma koşullarında bile maksimum çalışma süresi sağlamayı amaçlıyor. P ve G kabin seçeneklerinden oluşan yeni Scania inşaat araçları, arazi şartlarına uygun, darbeye dayanıklı ön panjur ve tampon tasarımının yanı sıra üstyapı montajını kolaylaştıran özellikleri ile bakım ve onarıma ihtiyaç duymadan uzun süre çalışabilmesi için geliştirildi. 

İnşaatta da rekabete hazır

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin basın mensuplarına yönelik organize edilen test sürüşü öncesi yaptığı toplantıda, müşterilerine karlılık ve verimlilik sağlayacak çözümler geliştirdiklerini belirterek, çekçi satışlarındaki başarılarına atıfta bulunarak, “Pazar payımız sürekli artıyor ve yüzde 5,5’lardan yüzde 8’lere çıktık. Bu yılın ilk 3 ayında yüzde 10’lara kadar geldi. Bu başarıyı inşaat serisine de taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Zorlu çalışma şartları olan şantiyelerde müşterilerinin işlerini hafifletmek istediklerini anlatan Eksin şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi halihazırda devam eden ve planlanan bir çok büyük inşaat projesi  ve tüm bunların yanı sıra hemen her yerde devam eden kentsel dönüşüm projeleri bulunmaktadır. Scania markası olarak tüm büyük projelerde yer almak istiyoruz. Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz yeni Scania inşaat araçlarımız ile bunu başaracağımıza inanıyoruz. Çok daha ulaşılabilir fiyatlarla pazara sunulan Yeni Scania İnşaat Araçları serisi hem inşaat sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimize hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.”

3 ayda 741 adet kamyon sattı

Eksin, 2015 yılı ağır ticari araç pazarını değerlendirirken, ilk çeyrekte bir önceki yıla göre toplam pazarda yüzde 80’e varan artış yaşandığını hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti; “ Bu beklentilerin üzerinde bir artış. Scania olarak yılın ilk çeyreğinde toplam pazardaki büyümenin çok üstünde bir performans göstererek toplam pazarın 3 katı üzerinde bir artışla 741 adetlik satış gerçekleştirdik. Bu sayede Pazar payımızı 4 puandan fazla artırdık. Müşterilerimize Scania markamıza duydukları güven nedeniyle teşekkür ederiz ” dedi.

“Test edildi, mükemmel hale getirildi”

Yeni Scania inşaat araçları, Avrupa’nın en büyük test merkezinde şiddetli yağmur ve kar fırtınalarının oluşturulduğu iklim tüneli başta olmak üzere birçok ağır testten geçirildi.

–35 ile +50 derece arası sıcaklık, yüzde 15 ile yüzde 96 arası nemli ortam testlerini başarıyla geçen inşaat araçlarında en iyi performans değerleri elde edildi. Yeni Scania inşaat araçları tabi tutulduğu testlerde, devrilme, çarpışma ve darbe testlerinden de en yüksek puanları alma başarısı gösterdi.  

Yeni Scania İnşaat serisi araçlarda, SCR sistemine sahip 9, 13 ve 16 litrelik motor yelpazesinde, 250 beygir gücünden Scania’nın en güçlü motoru olan 730 beygir gücüne kadar, Euro 5 normlarına sahip geniş bir yelpaze sunuluyor.  Şanzıman seçenekleri ise manuel ve Opticruise-Otomatik Şanzıman tercihi ile daha da zenginleşiyor. Ayrıca, 8+1 ve 12+2 vites Scania şanzımanlar karıncalı ve karıncasız seçeneklere de sahip.

Overdrive şanzıman, yol seyri devirlerini sınırlamak ve böylece yakıt tasarrufu sağlamak amacıyla geliştirildi. Scania Opticruise-Otomatik Şanzımanda “Off-Road” modu ağır koşullarda ideal sürüş imkanı sunuyor. Bu seçenekte araç motor devrini yol şartlarına uygun olacak şekilde kendisi ayarlarken, zorlu yol dışı şartlarında çekişin sürekliliğini sağlamak için vites geçişlerini daha seri şekilde gerçekleştiriyor, debriyajın daha uzun süre kavramada kalmasını, sürücünün zorlu koşullarda dahi araca, çevreye zarar vermeden ve yolda kalmadan çalışabilmesini sağlıyor.

Yeni inşaat serisinde dikkat çeken önemli özelliklerden biri de opsiyonel yeni Scania Retarder. Frenleme, hız kontrolü, vites değiştirme ve soğutma sistemleri önceki versiyona benzerlik gösterirken, yeni Retarder’da frenleme torku 3.500Nm’den 4.100 Nm’ye çıkartılarak düşük hızlarda frenleme performansı bir önceki versiyona kıyasla daha da iyileştirildi.

Her işe uygun kabin seçenekleri

İnşaat alanlarının zorlu koşullarında saatlerce çalışmak zorunda kalan sürücülerin konforunu göz ardı etmeyen Scania, P ve G olmak üzere 2 farklı kabin seçeneği ile sunduğu inşaat araçlarını, her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarladı. P-serisi, 2 basamaklı kolay girişi, kompakt ebatları ve hafifliği sayesinde artan yük kapasitesi, üstün görüş açısı ile zorlu inşaat koşulları için ideal bir kabin olarak öne çıkıyor. G-serisi ise P-serisini avantajlarına ilave olarak saklama bölümleri ile konforu ve kompakt dış yapısıyla işleri kolaylaştırıyor. Çalışma ortamını kişiselleştirmek isteyenleri de unutmayan Scania, tüm serilerde yataklı-yataksız seçeneğinin yanı sıra, direksiyon simidinden koltuklara, saklama bölmelerine ve paspaslara kadar çeşitli iç mekan dizaynları arasından seçim yapabilme fırsatı da sunuyor.

“Her türlü üstyapıya uygun altyapı”

Scania yeni inşaat serisi, her türlü kullanıma uygun geniş bir ürün yelpazesine sahip. 4x2’den 8x4’e kadar farklı dingil konfigürasyonu seçeneği bulunan araçlar, özel sipariş seçeneğiyle 8x6’dan 12x4’e kadar ihtiyaçlara da cevap verebiliyor. Ayrıca yeni seri, müşteri tercihine  göre damper, vinç, beton mikseri, beton pompası,  ağır damper,  ağır nakliye, kancalı yükleyiciler ve hidroliftler gibi farklı üstyapı seçeneklerinin kolayca uygulanabileceği bir altyapıya sahip. 

Scania’nın hafif şasileri sayesinde taşıma kapasitesi artırılırken, hafif disk frenler, havalı süspansiyon ve alüminyum jantlar opsiyonel olarak tercih edilerek kapasite daha da yukarı çıkarılabiliyor. Müşterilerin talep ettiği üstyapının uygulanma sürelerinin de kısaltılması için ön hazırlıkların tümü üretim aşamasında tamamlanıyor.

Scania, 120 yılı aşan tecrübesiyle geliştirdiği yenilikler ve çözümler ile müşterilerinin işletme maliyetlerini düşürerek karlılıklarının ve sürekliliklerinin devamını sağlamayı amaçlamaktadır. 

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178