banner201

Renault Trucks’in ETS 2 oyunundaki uluslararası tasarım yarışmasını bir Türk genci kazandi

Renault Trucks, yeni T ve T High modellerini, Euro Truck Simulator 2 oyunu ile tanıtırken oyun içinde bir de tasarım yarışması düzenledi. Mayıs ayında başlayan ve tüm dünyadan katılımcıların yeni modelleri tasarladığı yarışmayı, Türkiye’den 18 yaşındaki lise son öğrencisi Enes Bolat kazandı. Enes Bolat’ın tasarımı, gerçek bir Renault Trucks aracına uygulanarak sergilendi.

Renault Trucks’in ETS 2 oyunundaki uluslararası tasarım yarışmasını bir Türk genci kazandi
banner95

Renault Trucks, Euro Trucks Simulator 2 oyununun yayıncısı SCS Software'in Twitch hesabında düzenlediği canlı etkinlikte, birçok ülkeden katılımcının olduğu uluslararası tasarım yarışmasının kazananını açıkladı. Oyuncuların, oyunun özelleştirme aracı ile kendi Renault Trucks T High modellerini tasarladığı yarışmada, 18 yaşındaki Enes Bolat Türkiye’ye birincilik kazandırdı. Enes Bolat’ın tasarımı, gerçek bir Renault Trucks T High aracına uygulanarak sergilenirken resmi olarak ETS2 oyunana da dahil edildi.

Enes Bolat, 2.200 saatten fazla oyun deneyimiyle tutkulu bir Euro Trucks Simulator 2 oyuncusu. IT sektöründe kariyer yapmayı planlayan Enes Bolat, yarışmada görüntü işleme yazılımını kullanarak kendi tasarımını oluşturdu.

3D olarak Renault Trucks T'nin tasarımı için iki hafta çalışan genç adam, "Bu tasarımı hazırlarken ralli arabalarından ilham aldım. Özel bir yazılım kullanarak bir şablon oluşturdum, sonra onu modelledim ve oyuna aktardım" dedi.

Enes Bolat, tasarımında kırmızı, siyah ve grinin tonları olmak üzere üç ana renk kullandı. Kırmızı şeritler ekleyerek farların tasarımını belirginleştirdi ve vurguladı.

Ralli arabalarından esinlenilen damalı bir desen, kabini çevreliyor ve Renault Trucks logosu kamyonun ön kısmını tamamlıyor. Yanlardaki siyah çizgiler hız etkisi katarak "Renault Trucks Diamond Evolution" olarak adlandırılan bu araca ince bir görünüm kazandırıyor.

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner216

banner174

banner178