banner126

Mercedes, eğitime desteğe ara vermedi

Mercedes-Benz’in “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi, pandemi sebebiyle eğitimlerini çevrim içi olarak sürdürülüyor. Proje kapsamında meslek lisesi öğrencilerine burs veren Mercedes-Benz, üniversiteyi kazanan bursiyerlerine de desteğini sürdürmeye devam ediyor. 16 yıldır kesintisiz devam eden proje kapsamında, her yıl 1.200 öğrenciye burs veriliyor.

Mercedes, eğitime desteğe ara vermedi
banner95

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile ortaklaşa yürütülen “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle eğitimlerine çevirimiçi olarak aralıksız devam ediyor. Canlı yapılan eğitimler sayesinde Her Kızımız Bir Yıldız projesine dahil olan öğrenciler koşullar ne olursa olsun destekleniyor.

Eğitimler internet üzerinden canlı yayınlarla devam ediyor

Fen Lisesi öğrencileri için hazırlanan “Teknolojiyi Yöneten Geleceğini Yönetir” Mercedes-Benz Bilişim Teknolojileri Eğitim Programı 25 Temmuz’da başladı. Eylül ayına kadar devam edecek programda yaklaşık 70 öğrenci eğitim alıyor. Eğitimlerde kendi app’lerini yapabilecek konuma gelebilen Yıldız Kızlar, 21. yüzyıl becerilerini geliştirerek birer dijital vatandaş olurken, gelecekte yönlenmek istedikleri herhangi bir meslekte teknoloji ile olan bağlarını kuvvetlendiriyorlar.

Kodlama eğitimleri 3 yıldır devam ediyor

Mercedes-Benz, Her Kızımız Bir Yıldız projesini derinleştirmek ve sağlanan etkiyi artırmak amacıyla uzun yıllardır sunduğu kişisel gelişim etkinliklerine 2018 yılında mesleki gelişime yönelik eğitimleri de dâhil etti. Bu çerçevede bursiyerlerine Robincode iş birliği ile her yıl katılım sertifikalı “Bilgisayar Bilimleri ve Kodlama” eğitimleri vermeye devam ediyor.

Mezun yıldız bursiyerlere iş alanında fırsatlar yaratılıyor

Mercedes-Benz eğitimini tamamlayan Yıldız Kızlar’a kendi bünyesinde istihdam olanakları da sunuyor. Bugüne kadar eğitimini tamamlayarak istihdam edilen Yıldız Kızlar, Mercedes-Benz bünyesindeki mavi yakalı çalışanların yüzde 20’sini oluşturuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER