banner126

Meiller 2015’te pazara iki yeni ürün sunacak

2005 yılında pazara sunulacak ürünlerden bir tanesi “P450” kamyonüstü damper. Yüksek güçlü 5 kademeli hidrolik pistona sahip. Aşınmaya dayanıklı gövde tasarımına sahip P450 kamyonüstü damper, otomatik açılan ve kapanan arka kapak sistemi ve entegre çarpışma koruyucu ile donatılmış. 2015 yılında Türkiye yollarına çıkması planlanan bir diğer model ise “MHPS 43/3” yarı römork damper. Optimize edilmiş “MHPS 43/3” ST Yarı Römork Damperin gövdesi şasi Yen ürün bir önceki versiyonuna göre 500 kg daha hafif.

Meiller 2015’te pazara iki yeni ürün sunacak
banner95

Meiller tarafından yaklaşık 25 Yetkili Satıcı personelinin katıldığı eğitim toplantılarından ilki Sakarya’da bulunan Meiller Doğuş Damper fabrikasında gerçekleşti. Genel ürün gamı, yeni ürünler ve uygulamalı pratik bilgilerin verildiği eğitim toplantılarına Doğuş Otomotiv Meiller Genel Müdürü İlhami Eksin, Meiller Doğuş Damper Genel Müdürü Selçuk Unutur ve Meiller‘in Türkiye’den Sorumlu Satış Yöneticisi Gebhart Wolfgang ve Meiller Satıştan Sorumlu Genel Müdür Johann Wimmer, Bölge Satış Yöneticisi Volkan Kahya katıldı.

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Doğuş Otomotiv Meiller Genel Müdürü İlhami Eksin, 4 bin adetlik damper pazarında yüzde 10’luk bir paya sahip olduklarını anlattı. “Kaynağı eline geçiren damper üretiyor“ sözleriyle sektördeki merdivenaltı üretime dikkat çeken Eksin, denetimlerin üretim aşamasından başlaması gerektiğini söyledi.

MHPS 43/3 ST Yarı Römork Damper

Meiller Doğuş Damper Genel Müdürü Selçuk Unutur da, üretim ile ilgili bilgi verdi. Dört ana temelde (parça hazırlık-gövde montaj-boyama-montaj) üretim gerçekleştirdiklerini belirten Unutur, buradan Romanya, Bulgaristan, Türkmenistan ve Rusya gibi ihracat yaptıklarını söyledi. Türkiye’de üretilen tüm araçlar için homoglasyon yapma yetkilerini olduğunu hatırlatan Unutur, kaynak ve hidorilik kaliteleriyle öne çıktıklarını vurguladı. Selçuk Unutur, iki yeni ürünle ilgili olarak şunları söyledi: İki yeni model Meiller tarafından ağır yüklerin güven içinde taşınmasını sağlayacak 3, 4 ve 5 akslı şasi ile 40-60 ton azami yüklü ağırlığa sahip kamyon üstü ağır damper “P450” modeli ilk kez sergilendi. Yüksek güçlü 5 kademeli hidrolik pistona sahip “P450”, aşınmaya dayanıklı gövde tasarımı, otomatik açılan ve kapanan arka kapak sistemi ve entegre çarpışma koruyucu ile en ağır yüklerin taşınmasında kullanıcılarının pratik çözüm ortağı olmaya aday. 2015 yılında Türkiye yollarına çıkması planlanan bir diğer model ise “MHPS 43/3”. Optimize edilmiş “MHPS 43/3” ST Yarı Römork Damperin gövdesi şasi lonjeronları arasında ve daha derinde yer almaktadır. Böylelikle taşıma kapasitesi artarken, düşük ağırlıklı merkez korunmakta ve daha iyi bir yol tutuşu elde ediliyor. MHPS 43/3’de 4 kademeli 200 bar basınçlı hidrolik pistonun yanı sıra kampana freni sunuluyor.”

Türkiye’den iki şey öğrendik

Meiller Satıştan Sorumlu Genel Müdür Johann Wimmer, Türkiye’den ne öğrendiniz sorusuna şöyle cevap verdi: “İki şey öğrendik. Bütün dünyaya aynı ürünü sunamazsınız. Ülkelerin kendi şartlarına uygun ürünler geliştirmek zonudasınız.“

Bölge Satış Yöneticisi Volkan Kahya son günlerde damperlerin karıştığı kazalarla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Meiller ürünlernide yer alan standart donanım sayesinde, eğer damper açıkken aracın hızı 18 km/saat ulaştığında araç otomatik olarak 10 kez fren uygular. Bu sayede sürücünün dikkati çekilir. Eğer damper açıkken seyir devam eder ve hız artar ise aracın hızı 28 km/saate ulaştığında sistem otomatik olarak aracı bloke ediyor. Sürücünün aracı tekrar hareket ettirmesi için damperi indirmesi gerekiyor..“

Kamyon üstü ağır damper “P450” modeli

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER