MBT Transist 2013’de

Mercedes-Benz Türk, 25 - 26 Aralık 2013 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Transist 2013 Fuarı’na Conecto Solo,Conecto Körüklü şehiriçi otobüs modelleri ile katılıyor.

MBT Transist 2013’de
banner95

Mercedes-Benz Conecto Solo

Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Fabrikasında üretilen ve kullanıcısına en üst düzeyde güvenlik, konfor, ergonomi, güç / performans sunan şehiriçi otobüsü Conecto Solo, ekonomi ve yüksek kazanç için gerekli tüm şartları yerine getiriyor. En üst düzeydeki sağlamlık ve dayanıklılık kriterlerine uygun olan bu araç, katoforez daldırma boya tesisinde gördüğü işlem sayesinde korozyona karşı en iyi şekilde korunuyor.

Tam alçak tabanlı bir otobüs olan Conecto Solo, şehir merkezlerinde kullanım için ideal ölçülere (12 m uzunluk, 2,55 m en ve 3,08 m dış yükseklik) sahip olup 21,54 m’lik dönme çapı ile kullanıcısına yüksek bir manevra kabiliyeti sunuyor.

Üç kapısı ve alçak tabanlı yapısıyla yolculara binme ve inmeyi konforlu hale getiren Conecto Solo’da bu konfor, standart olarak sunulan yana eğilme fonksiyonu ile daha da artıyor. Ön kapıda 320 mm, orta ve arka kapıda 340 mm olan basamak yüksekliği (araç yüksekliği) yana eğilme fonksiyonu sayesinde 60 mm daha azalıyor ve yaşlı, hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara, tekerlekli sandalye veya çocuk arabası kullanıcılarına otobüse rahat binme ve inme olanağı sunuyor. Öte yandan Conecto Solo’nun alçak taban yapısı ve üç geniş kapısı duraklarda yolcuların araca  binmelerini ve inmelerini kolaylaştırarak yolcu akışını hızlandırıyor ve aracın yoğun hatlarda bile seri hareket etmesini sağlıyor.

Conecto Solo’nun yolcu kapasitesi 26 oturan, 72 ayakta olmak üzere 98 kişi.

Geniş, renkli yan camlar, 2302 mm iç yüksekliği, ferah iç mekan, rahat ve modern koltuklar Conecto Solo’da çağdaş bir yolculuk ortamı sunuyor. Şöfor mahalli ise ergonomik ve güvenli araç kullanımını sağlayacak şekilde tasarıma sahip, opsiyonel olarak yolcu bölümünden ayrı bir klima ve havalandırma sistemi de mevcut.

Conecto Solo’nun  gücünü, aracın arka kısmında bulunan ve üçüncü aksı tahrik eden  Euro-5 normuna uygun sıra tipi 6 silindirli Mercedes-Benz motorundan alıyor. Ekonomik ve çevreci bu motor, 210 kW (286 PS) gücü sayesinde Conecto Solo, yüksek performans ve çekiş değerleri sunuyor.

Conecto Solo kullanıcısına hem ZF hem de Voith marka altı vitesli otomatik şanzıman seçenekleri sunuyor.

Geniş kapsamlı aktif güvenlik paketi ile donatılan Conecto Solo, dört tekerlekte disk frene sahip. Aracın standart donanımında bulunanABS(Anti Blokaj Sistemi),ASR(Anti Patinaj Sistemi) ve EBS (Elektronik Fren Sistemi) seyir güvenliğini sağlıyor. Otomatik şanzımana entegre retarder, aracın fren sistemi ile birlikte sarsıntısız yavaşlamasını sağlıyor ve fren mesafesini kısaltıyor, fren ömrünü uzatıyor.

Mercedes-Benz Conecto Körüklü

Tamamen alçak tabanlı bir otobüs olma özelliğine sahip Conecto Körüklü, yolcu yoğunluğu yaşanan şehir merkezlerinde konforlu ve ekonomik kullanım için ideal ölçülere (18 m uzunluk, 2,55 m en ve 3,08 m dış yükseklik) sahip ve 22,82 m’lik dönme çapı ile kullanıcısına yüksek bir manevra kabiliyeti sunuyor.

Dört kapısı ve alçak tabanlı yapısıyla yolculara binme ve inmeyi konforlu hale getiren  Conecto Körüklü’de bu konfor, isteğe bağlı olarak sunulan yana eğilme fonksiyonu ile daha da artıyor. Ön kapıda 320 mm, orta ve arka kapılardada 340 mm olan giriş yüksekliği (araç yüksekliği) yana eğilme fonksiyonu sayesinde 60 mm daha azalıyor ve yaşlı, çocuk, hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara, tekerlekli sandalye veya çocuk arabası kullanıcılarına otobüse rahat binme ve inme olanağı sunuyor. Öte yandan Conecto Körüklü’nün alçak taban yapısı ve dört geniş kapısı duraklarda yolcuların araca  binmelerini ve inmelerini kolaylaştırarak yolcu akışını hızlandırıyor ve aracın yoğun olduğu hatlarda daha atik hareket etmesini sağlıyor.

Conecto Körüklü’nün yolcu kapasitesi 41 oturan, 108 ayakta olmak üzere 149 kişi.

Geniş, renkli yan camlar, 2302 mm iç yüksekliği, ferah iç mekan, rahat ve modern koltuklar Conecto Körüklü’de çağdaş bir yolculuk ortamı sunuyor. Şoför mahalli ise ergonomik ve güvenli araç kullanımını sağlayacak şekilde tasarıma sahip, opsiyonel olarak yolcu bölümünden ayrı bir klima ve havalandırma sistemi de mevcut.

Conecto Körüklü’nün sessiz, Euro-5 normuna uygun 11,97 litre hacimli motoru 2000 devir/dakikada 260 kW (349 hp) güç üretiyor. Motorun aracın arka tarafına dikey olarak yerleştirilmiş olması, hem motorun ve hem de motora bağlı aktarma organlarının bakımında büyük kolaylık sağlıyor. Conecto Körüklü kullanıcısına hem ZF hem de Voith marka altı vitesli otomatik şanzıman seçenekleri sunuyor.

Geniş kapsamlı aktif güvenlik paketi ile donatılan Conecto Körüklü, tüm tekerleklerde disk frene sahip. Aracın standart donanımında bulunan ABS (Anti Blokaj Sistemi), ASR  (Anti Patinaj Sistemi) ve EBS (Elektronik Fren Sistemi) seyir güvenliğini sağlıyor. Otomatik şanzımana entegre çalışan retarder, aracın fren sistemi ile birlikte sarsıntısız yavaşlamasını sağlıyor ve fren mesafesini kısaltıyor, fren ömrünü uzatıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71