banner126

Iveco, 150 yıllık deneyim ile 40. yılını kutluyor

Iveco doğum günü pastasındaki 40 mumu üflüyor: Küresel ticarî ulaşımı şekillendiren bu büyük şirket için önemli bir dönüm noktası. Bu an sadece 40 yıllık başarıyı değil, aynı zamanda müşterilerle 150 yıllık beraberlik, mükemmel performans, güvenilirlik, yenilikçilik ve sürdürülebilirliği temsil ediyor.

banner179
Iveco, 150 yıllık deneyim ile 40. yılını kutluyor
banner95

Iveco, 40. yıla özel “40 Yıllık Iveco, 150 Yıllık Deneyimsloganını ve bir kamyonun ana hatlarını içeren özel bir logo hazırladı. Logo, şirketin yazılı iletişimlerinde 2015 yılının sonuna kadar yer alacak.

Kutlamalar Iveco’nun 40. yılına adanmış, 14 dilde yayın yapan www.iveco40.com’da gerçekleştirilecek.  Bugün itibarıyla Iveco meraklılarının 40. yılı kutlamak adına resimler ya da video olarak hikâyelerini paylaştığı bir yarışma başlamış durumda. Her hafta haftanın fotoğrafı seçilecek ve bu fotoğraflar yıl sonunda bu özel yıl için hazırlanan sanal bir kitaba eklenecek.

Bu özel yıldönümü 1975’ten günümüze Iveco’nun tarihindeki önemli olayları içeren, https://youtu.be/XwSoJzxHoVs adresinden izlenebilecek bir video ile de anıldı. Sadece İtalya değil, küresel tarihin bir parçasını oluşturan bu olaylar - arasında araç lansmanları, inovasyonlar ve sponsorluk anlaşmaları vard.

1975’ten günümüze Iveco: Teknoloji, Toplam Sahiplik Maliyeti, iş ortağı ve sürdürülebilirlik

Iveco, 150 yıldan uzun süredir endüstriyel araç yapımı ve tasarımında deneyime sahip beş markanın (Magirus-Deutz, Fiat, Lancia, Unic ve OM) oluşturduğu birlik ile 1975 yılında pazara girdi. Satın almalar, ortaklıklar ve uluslararası ortak girişimlerle Iveco bugün ulaşım konusunda dünyadaki ana oyunculardan biri oldu.

Tarih boyunca Iveco, uluslararası pozitif tanınırlık sağlarken birçok ödül aldı, bunlar arasında 1992’de Eurocargo, 1993’te EuroTech ve 2013’te Stralis için “Uluslararası Yılın Kamyonu” ödülü dikkat çekiyor. Ek olarak Yeni Daily de son olarak “2015 Uluslararası Yılın Van’ı” ödülünü aldı.

Iveco her zaman enerjisini Scuderia Ferrari, All Blacks ve Yeni Zelanda Ulusal Rugby Takımı gibi uluslararası spor konusunda büyük isimlere kanalize etti. Bu büyük girişimler halk tarafından yıllar geçse de hatırlanmakta. 1995’te Iveco’nun turuncu renkli araçlarının sayısız zorlukla başa çıktığı Roma – New York yolculuğu ile başlayan Overland projesi kapsamında Iveco araçları güvenilirlik ve sağlamlıklarını kanıtladı.

Mücadele hâlâ devam ediyor; Iveco şimdi dünyanın en ünlü rallilerinden biri olan ve milyonlarca izleyiciye sahip Dakar’da Petronas De Rooy Iveco Takımına Güney Amerika maceralarında sponsorluk yapıyor.

banner191
YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178