DAF, Türkiye'de ofis açacak

DAF Trucks N.V. Türkiye'deki pazar konumunu daha da güçlendirmek için İstanbul'da kendi pazarlama ve satış ofisini açıyor. DAF Trucks Turkey Otomotiv Ticaret Limited Şirketi adlı yeni bağlı kuruluş 1 Aralık 2014 tarihinde faaliyet göstermeye başlayacak.

DAF, Türkiye'de ofis açacak
banner95

Türkiye, Avrupa Birliği kapsamı dışında en hızlı büyüyen ticari araç pazarlarından biri. Ocak 2016'da yürürlüğe girecek olan Euro 6 emisyon yönetmeliği doğrultusunda, 2012'de 30.000 ağır hizmet tipi kamyondan oluşan pazar hacminin büyüyerek önümüzdeki yıl 42.000'e yükselmesi bekleniyor.

Geçen yıl Türkiye'de kaydı yapılan yaklaşık 700 DAF kamyonla birlikte ağır yük segmentinde yüzde 2,2 pazar payı sağlanmıştı. Yarı dönem için hedef, bu pazar payını yüzde 6'ya çıkarmak olacak. DAF, bu hedefi desteklemek için iki yıl içerisinde satış bayileri ağını 6'dan 12'ye olmak üzere iki katına çıkarmayı, servis noktası sayılarını da 15'ten 18'e çıkarmayı amaçlıyor.

DAF Trucks Turkey Otomotiv Ticaret Limited Şirketi'nin Genel Müdürü Gregor van der Mark "Türkiye, DAF pazarlama ve satış organizasyonun yer almasını gerektiren gelişmiş bir pazardır," şeklinde konuştu.  "Dağıtımcımız Tırsan'a, geçen 19 yıl boyunca DAF markasının Türkiye'de yerleşmesini sağladığı için teşekkür ediyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71