DAF Excellence Edition ve Universal Edition şimdi Türkiye’de                                       

2018 yılında Avrupa’da ses getiren büyük filo siparişlerine imza atan DAF Trucks, ülkemizde de müşterilerine bu büyük filolarla aynı özelliklere sahip Excellence Edition ve Universal Edition’ı tanıtmaya hazırlanıyor. Bu araçlar yakıt sarfiyatıyla, kullanım kolaylığıyla, garanti koşullarıyla ve donanım seviyesiyle müşterilerin vazgeçilmezi olmaya aday. Donanım seviyesi her türlü kullanıma uygun olarak belirlenen bu araçlar, Avrupa’da kazanmış olduğu başarıyı Türkiye’de de perçinlemeyi hedefliyor.

DAF Excellence Edition ve Universal Edition şimdi Türkiye’de                                       
banner95


Optimum seviyede yakıt tüketimi

DAF yetkilileri, yakıt optimizasyonu alanında kendini kanıtlamış olan DAF XF, çok daha az yakıt tükettiğini belirterek, “Örneğin, yılda 120 bin km yapan bir müşterimiz, 100 km'de 4 lt yakıt tasarrufu yaptığında 3 yılda yaklaşık 90 bin TL (15.000 Euro'ya eşdeğer) tasarruf ediyor. DAF XF bu avantajı aerodinamik özellikleri, Eco mod ve EcoRoll özellikleri, PACCAR MX-11 ve MX-13 motorları, egzoz sonrası işleme sistemleri, Traxon şanzıman, yeni tahrik hattı yazılımı, HVAC ve akıllı havalandırma kontrolleri ile sağlamaktadır” şeklinde konuşuyor.

Aero Paket, aerodinamik özellikleri daha da optimize ederek çekicinin yakıt tüketimini düşürüyor. Araçta bulunan Tahmini Hız Sabitleyici (PCC), yoldaki iniş ve çıkışları tahmin ederek, optimum hızı ve vites seçimini önceden belirleyerek yakıt tüketimini minimum seviyeye getiriyor.

Eco modu, sürücüye ekonomik sürüşte yardımcı olur ve başka bir ekonomi modu seçerek sürücüye aracın performansını artırma olasılığı veriyor. EcoRoll ise hız sabitleyici aktif durumdayken aracın yokuş aşağı “serbest” iniş yapmasını sağlıyor. Tahmini Hız Sabitleyici ile birlikte EcoRoll işlevi daha da geliştirilmiş olup bu sayede daha fazla yakıt tasarrufu elde ediliyor. Ayrıca Lastik Basıncı İzleme Sistemi(TPMS) ile doğru lastik basıncı sağlanarak hem yakıttan tasarruf edilir hem de lastik aşınması azaltılmış oluyor.

Maksimum çalışma süresi

DAF araçları, müşterileri için maksimum çalışma süresiyle, 100 bin kilometreye kadar iddialı bakım aralıkları sunuyor. Bu büyük filo siparişleri için çok önemli bir parametredir.

Eşsiz Sürüş Konforu

Sürücü Performans Yardımcısı (DPA) etkileşimli bir program olup sürücünün en iyi performansı gösterebilmesi için tasarlanmıştır, yakıt maliyetini azaltırken sürüş konforunu da artırıyor. Yeni XF araçlarının kabini ise daha yaşanabilir hale getirecek şekilde çok geniş ve konforludur.

Güvenli Sürüş

Araç Stabilite Kontrolü(VSC) kritik sürüş durumlarına müdahale ederek viraj alma ve sollama manevraları sırasında aracın dengesini korur ve ani devrilmeye karşı ek güvenlik sağlıyor. Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi ise sürücünün yorgunluk veya dikkat dağınıklığı esnasında ortaya çıkan yoldan çıkma riskini azaltıyor. Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (ACC) de yoğun otoyollarda sürüş esnasında sürücüde oluşan stresi azaltıyor. Yaklaşan çarpışmayı engellemeye yarayan Önden Çarpışma Uyarısı(FCW) ve Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemleri araç güvenliğini de üst seviyede artırıyor.

Extra Garanti

DAF, Excellence Edition ve Universal Edition araçları ile 500.000 km'ye kadar tahrik hattına 3 yıl garanti sunuyor. Bu da, müşterileri için 1 yıl daha fazla garanti süresi anlamına geliyor. Nihayetinde bu garanti seçeneği ile toplam sahip olma maliyeti azaltılmış oluyor ve DAF'ın ürünlerinin sağlamlığına güvendiğini ispatlıyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 14:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Yüksel
Bülent Yüksel - 3 ay Önce

Fiyatları hakkında bilgi verseniz memnun olurum. ...

SIRADAKİ HABER

banner91

banner71