Cannes Lions’da destan yazdı

Volvo Trucks’ın Live Test kampanyası ile The Epic Split filmi, ‘reklamcılığın dünya kupası’ olarak kabul edilen Cannes’da en iyiler kategorisindeki pek çok ödüle layık bulundu. Yeni kamyon serisindeki inovasyonların tanıtıldığı kampanyalar 8 Altın Ödül’ün yanı sıra Sanal ile Film kategorilerinde de iki prestijli Grand Prix ile toplam 20 ödül aldı.

Cannes Lions’da destan yazdı
banner95

Volvo Trucks’ın Live Test kampanyası, ilkbahar dönemi boyunca dünyadaki farklı reklam yarışmalarında en iyiler ödüllerine layık görüldü. Tüm dünyadan 37 bin başvurunun yapıldığı Cannes Lions, küresel reklamcılık alanının en önemli yarışmalarından biri olarak kabul ediliyor. İletişimde yaratıcılığın ödüllendirildiği yarışmayı kazananlar, sektördeki en iyi 300 isim tarafından seçiliyor.

Volvo Trucks Halkla İlişkiler Direktörü Per Nilsson, “Elbette, Live Test kampanyamızın böylesine global bir arenada ve dünyanın en büyük son kullanıcıya satış gerçekleştiren şirketlerle doğrudan rekabetin olduğu bir ortamda övgü kazanmış olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Sadece çevrimiçi ortamda yayınlanan kamyonlarla ilgili filmlerin bu tarz bir övgüyü hak etmiş olması, kampanyanın da sıra dışı karakterini ortaya koyuyor. B2B ürünler için de dünya çapında iletişim kampanyaları düzenleyebileceğimizi göstermiş olduk” dedi.

Kampanya kapsamında, yeni kamyon serisinin yenilikçi özelliklerini olağanüstü biçimlerde ortaya koyan ve YouTube’da yayınlanan 6 adet Live Test videosu yer alıyor. Jean-Claude Van Damme’ın rol aldığı The Epic Split, YouTube’da 73 milyondan fazla izlenerek, büyük yankı uyandırdı.

Cannes’da kampanyaya verilen Altın Aslanlar:

– Sanal’da Grand Prix

– Film’de Grand Prix

– Film/Teknik’te Altın

– Sanal’da 3 Altın

– Halkla İlişkiler’de Altın
– Yönetim’de Altın
– Promosyon ve Aktivasyon’da Altın

– Entegrasyon’da Altın

– Halkla İlişkiler’de Gümüş

– Titanyum’da Gümüş

– Medya’da 2 Gümüş

– Film/Teknik’te 3 Gümüş

– Sanal’da 2 Bronz

– Film/Teknik’te Bronz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71