banner126

Bu sefer rekor Setra’dan geldi

Şehirlerarası yolcu otobüsü sektöründe yeni bir tarih yazıldı. Kamil Koç Mercedes-Benz Türk’ten 40 adet Setra ComfortClass S 516 HD/2 otobüs aldı. Bu satış Setra’nın Türkiye’de en büyük filo satışı oldu.

banner179
Bu sefer rekor Setra’dan geldi
banner95

Şehirlerarası otobüs pazarında en fazla araç satan marka olan Mercedes-Benz Türk yeni bir rekor satışa imza attı. Daha ence Mercedes markası altında yüksek adetli satışlar, bu sefer Setra markasıyla gerçekleşti. Kamil Koç firması bu alımla birlikte hizmet kaletisini artırarak Türkiye’de 70 ilde hizmet vermeyi düşünüyor.

Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün öncü firması Kamil Koç filosunu gençleştirmeye devam ediyor. Mercedes-Benz Türk Bayii Koluman İstanbul aracılığıyla 40 adet Setra ComfortClass S 516 HD/2 alan Kamil Koç, bu 35 milyon TL değerindeki yatırım ile filosundaki toplam Setra marka otobüs sayısını 120 adede çıkardı.

Çırağan Sarayı’nda düzenlenen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün ve Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürü Kemal Erdoğan’ın yanı sıra, Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Burak Tarım, Otobüs Filo Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu, Otobüs Satış Operasyonları Kısım Müdürü Murat Kızıltan, BusStore Müdürü Haluk Burçin Akı, Mercedes-Benz Finansman Türk Satış ve Pazarlama Direktörü Gökmen Önbulak, Otobüs Satış, Sigorta ve Ürün Geliştirme Müdürü Uğur Erdinç, Mercedes-Benz Türk yetkili bayii Koluman İstanbul Genel Müdürü Ali Saltık, Otobüs Satış Müdürü Önder Gökçe, Kamil Koç Finans Direktörü Cengiz Doğan ve Özmal Filo Müdürü Hakan Koç katıldılar.

Sülün: “Setra markasıyla en büyük satışımızı yaptık”

Tören sırasında konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Setra içindeki en büyük teslimatlarını gerçekleştirdiklerini belirterek “Kamil Koç ve  Mercedes sektörünün öncü markaları. Bu iki markanın işbirliği takdire şayan” dedi. Mercedes-Benz Türk’ün toplamda 885 milyon Euro’yu aşan yatırım hacmiyle bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biri olduğunu anlatan Sülün şunları aktardı:  “2014 yılında 3 bin 686 adetlik rekor satış ile otobüs pazarındaki 47 yıllık liderliğimizi devam ettirdik. Müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda ürünlerimizi geliştirmeye yönelik yaptığımız yatırımların dışında üretim tesislerine olan yatırımlarımızı da sürdürdük. Bu kapsamda Hoşdere Otobüs Fabrikası’na kurulduğu günden bugüne kadar toplam 403 milyon Euro’yu aşkın, sadece 2014 yılında ise 23 milyon Euro’luk yatırım gerçekleştirdik. Bakıldığında, bu güne kadar toplamda 72 bin 000 araç ürettik ve bunun yaklaşık 35.000’ini ihraç ettik. Bugün ihracat oranımız üretimimizin % 80’ini buluyor. Bu sayede yarattığımız istihdam, yatırım ve ihracat ile Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor ve bundan da büyük gurur duyuyoruz.”

Erdoğan: “Sektörün hizmet lideriyiz”

Kamil Koç Genel Müdürü Kemal Erdoğan ise konuşmasına “İki lider bir araya geldi. Biri pazarın ve teknolojinin lideri diğeri de yolcu taşımacılığı hizmeti lideri” diyerek başladı. Karayolu taşımacılığının her yıl yüzde 4 büyüdüğünü kendilerinin ise 7 yıldır yüzde 20 oranında büyüdüklerini aktaran Erdoğan, şunları söyledi:  “Kamil Koç olarak 2016 yılı sonu itibarıyla 20 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veren, 1 milyar TL üzerinde ciro yapan şirket haline geleceğiz. Bunu yaparken iş ortaklarımıza yönelik kazan kazandır anlayışımızdan vazgeçmeyecek ve yıkıcı rekabetten uzak duracağız“ dedi. Erdoğan son yıllarda önemli oranda yatırım yaptıklarını vurguladı ve şunları söyledi; “Son birkaç yıldır özellikle yeni hat açılışları noktasında son derece önemli adımlar attık. Geçtiğimiz yıl yapılan 16 il açılışının ardından bu yıl da şimdiye kadar Sinop, Erzurum ve Erzincan açılışlarını gerçekleştirdik. Bugün itibariyle yaklaşık 60 ilde hizmet veriyoruz, yıl sonuna kadar bu sayıyı 70’e çıkarmayı hedefliyoruz. 2014 yılını şirket olarak 60 milyon TL yatırımla kapatmıştık, 2015 yılında ise sadece yeni araç yatırımına ayıracağımız miktar 70 milyon TL’nin üzerinde olacak. Filo anlamında da her yıl önemli oranda büyüyoruz. 2014 yılında yaklaşık 800 araçlık bir filo ile yolcularımızın hizmetindeyken, 2015 yılında ise ortalama 1000 araçlık bir filo büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyoruz.”

Erdoğan: “Ezici rekabet etmeyeceğiz”

Kemal Erdoğan Türkiye’nin tamamına hizmet verme hevesinde olduklarının özellikle altını çizdekten sonra, “Ancak ezici, yok edici bir rekabet içinde olmayacağız” dedi.

Setra

Setra’nın ComfortClass ailesi 500 Serisi’nin 13m ve 2 akslı versiyonu olan S 516 HD/2; Euro 6 motoru, aerodinamik tasarımı ve güçlendirilmiş karoserisiyle yarının özelliklerini bugünden bünyesinde barındırıyor. Mercedes-Benz tarafından geliştirilen 428 PS (315 kW) gücünde, Euro 6 normuna uygun, sıralı 6 silindirli motoruyla Setra kullanıcılarına benzersiz bir güç ve çekiş sunuyor. Euro 6 motor teknolojisindeki daha verimli yanmayla beraber araç daha az yakıt tüketiyor ve daha az emisyon üretiyor. Aracın yenilenen aerodinamik tasarımı, yüksek hızda otomatik olarak alçalan karoserisi ve daha pek çok yenilik aracın yakıt tüketimini optimize ediyor. Geniş kapsamlı aktif ve pasif güvenlik donanımına sahip olan Setra en üst düzeyde güvenlik sunuyor.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178