BP operasyon ekibi ADR için Tırsan Fabrikası’nda

Tırsan, 21 Mart Cuma günü Adapazarı Fabrikasında, Türkiye’nin önde gelen akaryakıt firmalarından BP’nin Türkiye genelindeki dolum operasyonlarında görev alan ekibine eğitim verdi. Eğitimde ADR Mevzuatı, Kässbohrer teknolojisi ve ADR’li Kässbohrer akaryakıt tankerlerinin tanıtımı gerçekleştirildi.

BP operasyon ekibi ADR için Tırsan Fabrikası’nda
banner95

Tırsan Mühendislik ve Belgelendirme Müdürü Tahsin Doğan ve Ürün Geliştirme Yöneticisi Mehdi Kuç tarafından verilen eğitimde; ADR Mevzuatı, süreçleri, akaryakıt tankeri üretim tesisleri, tasarım uygunluğu, yetkin personelin özellikleri ve kalite sisteminin gereksinimleri gibi teknik konulara ek olarak Kässbohrer ADR’li akaryakıt tankerleri de tanıtıldı. Eğitimin ardından Kässbohrer Tank Silo Fabrikasında uygulamalı eğitim verildi.  

2002 yılından bu yana Kässbohrer markası ile ADR Mevzuatına uygun tehlikeli madde taşımacılığına yönelik akaryakıt ve kimyasal madde tankeri üreten Tırsan, 2013 yılında TSE’nin Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürlüğü’nün yaptığı değerlendirme sonunda Ulusal Uygunluk Belgesini almaya hak kazanan ilk treyler üreticisi oldu. Tırsan, ADR Mevzuatı konusundaki uzmanlığını, tasarım ve üretimdeki uygulamalarını BP ekibine tanıtarak sektörün bilgilenmesine ve gelişimine destek olmuştur.

Tırsan’ın Kässbohrer markası ile ürettiği tehlikeli ve kimyevi madde taşımacılığına yönelik ürün gamı; akaryakıt taşımacılığından, zift taşımacılığına ve 2000’den fazla farklı kimyasal maddeyi taşımaya yönelik kimyasal tankerleri içeriyor ve ADR Mevzuatına tam uygundur.  Başta Almanya olmak üzere, Avrupa ve Rusya’ya ihraç edilen araçlar Türkiye’de de ADR’li araç dendiğinde en çok tercih edilen tankerler olarak ön plana çıkıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71