banner126

Aydın, Karsan’ı seçti

Aydın Büyükşehir Belediyesi, orta boy otobüs sınıfında tercihini Karsan marka alçak tabanlı, engelli erişimli 8 metre ATAK’tan, minibüs sınıfında da 6 metre JEST’ten yana kullandı; araçları almadan önce test ederek yakıt ekonomisini ölçtü ve en düşük yakıt maliyeti olan ATAK ve JEST’i seçti.

banner179
Aydın, Karsan’ı seçti
banner95

Karsan, toplu taşıma sektöründe ihtiyaca uygun geliştirdiği ürünlerle belediyelerin tercihi olmaya devam ediyor. En son Devlet Malzeme Ofisi (DMO) üzerinden sipariş edilen 45 adet ATAK ve 6 adet JEST aracının teslimatı 22 Mayıs 2015 tarihinde yapıldı. Teslimat töreninde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın Milletvekili Metin Lütfü Baydar, İlçe Belediye Başkanları, Aydın Milletvekili adayları, Karsan Satış ve Pazarlama Direktörü Selim Aydınlıoğlu ve Karsan Kamu Satışları Müdürü Adem Ali Metin katıldı.

Teslimat töreninde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; ”Büyükşehir olduğumuzda ulaşım konusunda ciddi bir yatırım yapacağımıza dair söz vermiştik. Bir yılın ardından 65 tane otobüsü Aydın halkının hizmetine verdik. Bunun onurunu, gurunu yaşıyorum. Amacımız sosyal belediyecilikte Aydın’ı bir marka haline getirmek. Bu konuda Aydın’ın bir marka olduğuna inanıyorum. Aydın halkından toplanan vergilerle otobüslerimizi yaklaşık 13 Milyon TL’ye aldık” dedi.

Halk otobüslerinde şoförlük yapacak dört kadın şoförü yanına çağıran Özlem Çerçioğlu, otobüslerde çalışan kadın sayısının önümüzdeki günlerde artacağını da ifade etti. Çerçioğlu, daha sonra teslim edilen otobüslerden birine bindi ve kadın şoförlerden birinin kullandığı otobüs ile şehir turu yaptı. Çerçioğlu, Pazartesi gününden itibaren altı hafta boyunca otobüslerin ücretsiz deneme seferlerine başlayacağını açıkladı.

Karsan Satış ve Pazarlama Direktörü Selim Aydınlıoğlu ve Kamu Satışları Müdürü Adem Ali Metin, Belediye Başkanı’na günün anısına bir plaket ve ATAK aracının maketi hediye etti. Daha sonra Belediye Başkanı halkın katılımı ile birlikte otobüslerle şehir turu yaptı.

Karsan’ın kendi markasıyla 2014 yılında piyasaya sunduğu 8 metrelik modern toplu taşıma aracı ATAK, şehirlere yenilik getirmeye devam ediyor. 

Karsan’ın 8 metrelik tam alçak tabanlı orta boy  otobüsü  ATAK; biniş ve inişleri tek bir adımla gerçekleştirebilme kolaylığı sağlayan “alçak taban” ve aracı yana yatırabilen ECAS sistemiyle dikkat çekiyor. Katlanır engelsiz erişim rampası ile tekerlekli sandalye kullanan yolcular için hayatı kolaylaştıran Karsan ATAK’ın panaromik görüş açısı sunan geniş camları ferahlık sağlarken, farklı koltuk dizilişleri ve geniş iç yapısı sayesinde yolcu kapasitesi sürücüsü dahil 60 kişiye kadar çıkıyor. Sürücü için manuel vitesin yanı sıra robotize vites seçeneği ile maksimum sürüş konforu sağlayan ATAK, Euro V-EEV emisyon normlarına uygun motoruyla mükemmel yakıt ekonomisi sunuyor. ATAK ayrıca düşük manevra kabiliyetiyle şehiriçi taşımacılığında ideal olup, opsiyonel izole sürücü kabini, bağımsız ön süspansiyon gibi özellikleriyle hem konforlu hem de güvenli bir seyir imkanı sunarken, arkadan enine yerleşimli motoru sayesinde de bakım kolaylığı sağlıyor.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178