banner201

879 adet DAF kamyonu ordusunda kullanacak

DAF, Belçika Silahlı Kuvvetleri'nden büyük bir sipariş aldı. Sipariş, 879 adet tüm tekerleklerden çekişli CF Military kamyonun teslimatından ve servisinden oluşuyor. İlk araçların teslimatının 2022 yılında yapılması, son araçların da 2025 yılında üretilmesi planlanıyor.

banner179
879 adet DAF kamyonu ordusunda kullanacak
banner95

879 adet CF Military kamyon siparişinin arasında 4x4 tahrik hatlı ve 2 dingilli 636 adet kamyon da yer almaktadır. Bu araçlar genel yük taşıma amacıyla kullanılacak. Bunun yanı sıra DAF, çeşitli uygulamalara (damper, konteyner taşıyıcı ve vinç) yönelik 8x8 tahrik hatlı ve 4 dingilli 243 adet kamyon da tedarik edecek.

Rakipsiz arazi performansı

DAF, CF Military Modelleri için Çekya'daki ünlü TATRA Trucks firmasıyla yakın iş birliği içinde çalışarak, merkezi bir boruya entegre edilmiş bağımsız süspansiyon ve birinci sınıf tahrik hattı ile benzersiz bir şasi konsepti ortaya çıkardı. Bu konsept, CF Military'nin en zorlu arazilerde sürüş sırasında bile rakipsiz arazi performansı sergilemesini ve olağanüstü sürücü konforu sunmasını sağlar. Kamyonlar, 300 kW/410 hp ila 340 kW/460 hp güç çıkışı sunan 10,8 ve 12,9 litrelik PACCAR MX-11 (4x4) ve MX-13 (8x8) motorlarla donatılmıştır.

DAF; tüm kancalı lift sistemlerinin ve yük vinçlerinin tedariki için HIAB'ı, damperli kasaların tedariki içinse VS-Mont'u seçti. Yük kasaları Porgest tarafından üretilecek. Toplamda 352 adet CF Military araç, TATRA Defense Systems'ın sağladığı son teknoloji ürünü balistik kabinlerle birlikte teslim edilecek.

Kabinler Belçika'da üretiliyor

CF Military kamyonların kabinleri, DAF'ın Westerlo'daki (Belçika) kabin fabrikasında üretilecek. Motorlar, DAF'ın Eindhoven'daki (Hollanda) motor fabrikasından tedarik edilecek. Şasi, Çekya'daki TATRA fabrikasında üretilecek.

Servis hizmetini DAF bayileri sunacak

Belçika Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edilecek CF Military kamyonların tüm servis işlemleri; Belçika'da 27, dünya çapında ise 1100'den fazla noktada faaliyet gösteren profesyonel DAF bayi ağı tarafından gerçekleştirilebilecek. Küresel çaptaki DAF bayi organizasyonuna, sektörde lider nitelikteki parça bulunabilirliği konusunda PACCAR Parts destek olmaktadır.

DAF Trucks'ın başkanı Harry Wolters düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: "Belçika Silahlı Kuvvetleri'nin bu prestijli siparişine layık görüldüğümüz için gurur duyuyoruz. Ultra modern kabin ve dingil fabrikamız Westerlo'da bulunduğundan Belçika'yı iç pazarımız olarak görüyoruz ve bu da bu siparişi bizim için çok daha değerli kılıyor. CF Military Modelleriyle Belçika Silahlı Kuvvetleri'ne, sorumlu oldukları görevleri her koşulda mükemmel bir şekilde yerine getirmelerinde yardımcı olacak bir dizi benzersiz kamyon sunacağız."

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178