banner201

TECHPOL, treyler ve kasalar için poliüretan levha üretiyor

banner233

Nevpa Grubu’nun yeni üyesi TECHPOL markasıyla, ısı yalıtımlı frigorifik ve polyester duvarlı treyler ve kasaların duvar üretiminde kullanılan poliüretan levhaları İstanbul’daki tesisinde üretmeye başladıklarını belirten Nevpa Genel Müdürü Mehmet Ortaç, Avrupa’daki rakiplerine göre yüzde 15 daha ekonomik bir fiyatla müşterilerinin karşısına çıktıklarını vurguladı. Türkiye’deki müşterilerin beklentisini kaliteli ürün ve istenilen regülasyonlar ve normlarda karşılayacaklarını kaydeden Ortaç, bunun için teknik bilgi ve beceriye sahip uzman bir ekip ve makine parkı kurduklarını söyledi. Poliüretan üretiminin en büyük kaynağı olan Ar-Ge departmanlarıyla ürünün sürekli olarak geliştirilebileceğini kaydeden Ortaç, ilk üretim yılı için 60 bin metreküplük üretim planladıklarını, önce Türkiye pazarı ardından da yatırımlarına devam ederek ihracat pazarlarına odaklanacaklarını söyledi.

TECHPOL, treyler ve kasalar için  poliüretan levha üretiyor
banner231

Treyler ve üstyapı ekipman tedarikinde çok önemli bir yer tutan Nevpa, ısı yalıtımlı frigorifik treyler ve kasalar için poliüretan levhaları Türkiye’de üretip, piyasaya sunmaya başladı. TECHPOL markasıyla piyasaya sunulan poliüretan, Nevpa’nın İstanbul tesislerinde üretiliyor. Türkiye’de yapabilecekleri bir ürünü ülkemizde üretmeyi kendilerine meslek edindiklerini vurgulayan Nevpa Genel Müdürü Mehmet Ortaç, “Türkiye’deki treyler ve kasa üreticileri poliüretanı ya yurtdışından ya da kendi imkanlarıyla fabrikalarında üretiyorlar. Hacimli bir yük olması sebebiyle ithalatında önemli maliyetler ortaya çıkıyor, dolayısıyla ürün tedariki kolay olmuyor. Nevpa olarak, bundan böyle en uygun maliyet ve kaliteyle poliüretan levhaları müşterimize sunacağız. Üreticilerimizin elini daha da güçlendireceğiz” şeklinde konuştu.

AR-GE EKIBI KURULDU

Poliüretan malzemenin üretimi için deneyimli ve uzman bir ekip oluşturduklarını kaydeden Ortaç, TECHPOL bünyesinde teknik bilgi ve beceriye sahip olan kadrosuyla fark yaratacaklarını vurguladı. Ar-Ge departmanlarıyla ürünün sürekli olarak geliştirilebileceğini kaydeden Ortaç, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre sürekli olarak yeni formüller ve sistemler geliştirebileceğini söyledi. Üretim öncesinde çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ve Mart ayında ürün teslimine başlayacaklarını belirten Ortaç, Nisan ayı itibariyle de tam kapasiteyle hizmet vereceklerini söyledi. Türkiye’nin poliüretanın hammaddesinde spot ülke olduğunu vurgulayan Mehmet Ortaç, hammadde fiyatlarının uygun olması ve tedarik sürecinin kolay olması bu avantajı kullanmak istediklerini söyledi. Poliüretanın ısı izolasyonu sağlayan ve dayanımı çok yüksek, çok önemli bir madde olduğunun altını çizen Ortaç, bu yüzden otomotiv, beyaz eşya, inşaat, makine, gıda gibi çok farklı sektörlerde kullanıldığı bilgisini verdi.

İLK YIL 60 BIN METREKÜPLÜK ÜRETIM

Türkiye’nin üretim gücünün her geçen gün arttığına değinen Ortaç, TECHPOL’ün sahip olduğu makine parkının yine Türkiye’ye ait olduğunu söyledi. En önemli avantajlarından birinin son teknolojiye sahip bir üretim hattına sahip olmak olarak açıklayan Ortaç, konu hakkında şunları söyledi: “En iyi ve gelişmiş̦ otomasyon (CNC) makineleri Türkiye’den tedarik edebildik. Makine parkurumuzun de yerli olmasıyla üretim maliyetleri olarak da rekabet avantajı sağladık. Bu yıl içinde 60 bin metreküp üretim planlıyoruz. Gelecek yıllarda üretim hattının geliştirilerek, büyüteceğiz.”

POLIÜRETAN YAŞAYAN BIR ÜRÜN

Mehmet Ortaç, Türkiye’den sağladıkları hammadde ve kurdukları üretim hattı sayesinde Avrupalı rakiplerinden yüzde 15 oranında daha ucuz poliüretanı müşteriye sunacaklarını vurguladı. Müşterilerin, talep ettiği kaliteyi de bulacağını kaydeden Ortaç, poliüretanın yaşayan bir ürün olduğunu ve sürekli olarak yeni formüllerle geliştirildiğini söyledi.

ÜRETIMIMIZIN YÜZDE 80’I IHRACAT

İlk başta uzmanı oldukları treyler ve üstyapı sektöründe ürün sunmaya başlayacaklarını aktaran Ortaç, daha sonra otomotiv sektörünün diğer alanlarına, inşaat sektörüne hizmet vereceklerini söyledi. Türkiye’den ihracat yapmayı da planladıklarını aktaran Ortaç, “Türkiye pazarında önemli bir ihtiyacı karşılayacağız. Müşterilerimizden hemen çok iyi geri bildirimler aldık. Bu motivasyonumuzu çok ileri taşıdı. Gerek markalarımıza duyulan güven, gerekse bu ürüne olan ihtiyaç, çok doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Tabi nihai hedefimiz ihracat olacak. Nevpa olarak üretimimizin yüzde 80’inin ihraç ediyoruz. Geçtiğimiz yıl ihracat sayesinde yüzde 50 büyümeyi başardık. TECHPOL markamızın da ihracattaki bu adımlarımızı güçlendireceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

TECHPOL ÜRETİMİ POLİÜRETAN KÖPÜK, LEVHA VE KÜTÜKLER NERELERDE KULLANIYOR?

banner95

TECHPOL,Isı İzalasyonlu Treyler, Kamyon Kasası, Polyester Kasa Kutu üretiminde ve Soğuk Su Borusu İzolasyonu, Kanal İzolasyonu, Soğuk İzolasyon, Ön İzolasyonlu Hava Kanalı Paneli, Yeraltı Soğutulmuș Su Boruları için Ön İzoleli Boru ve Bağlantı Elemanları (Bölgesel Soğutma Uygulaması, Kriyojenik İzolasyon, Tank) Tank gibi geniș bir hizmet yelpazesi sunuyor. Ekipman İzolasyonu, Duvar, Çatı İzolasyonu, Cephe Giydirme.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 23:08

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178