Rekortmene bir ödül de yurtdışından

Türkiye’de akaryakıt sektöründe 8 yıldır müşteri memnuniyeti en yüksek şirket seçilen Opet, uluslararası arenada da başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. Opet, son olarak müşteri odaklı çalışmaları nedeniyle ABD’de düzenlenen Loyalty 360 Awards’ta “Platin” ödüle layık görüldü.

Rekortmene bir ödül de yurtdışından
banner95

The Loyalty Marketer's Association tarafından düzenlenen Loyalty 360 Ödül Töreni,  geçtiğimiz Mart ayında ABD’nin Orlando kentinde yapıldı. Opet, aralarında Avustralya, Almanya, İngiltere ve İspanya'nın da bulunduğu çeşitli ülkelerden 27 şirketin yarıştığı ‘Uluslararası Pazarlar’ kategorisinde en büyük ödül olan “Platin” ödüle layık bulundu. Uzun yıllardır başarıyla sürdürdüğü CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) programları, Opet Kart ve Opet Worldcard segmentasyon çalışmaları, Kusursuz Hizmet Programı, Online Yakıt, Şifre puan, etkin müşteri iletişim kanalları ve müşteri odaklı yaklaşımıyla birinciliğe hak kazanan Opet adına ödülü CRM Müdürü Nilay Güler ve Katma Değerli Servisler Müdürü Mehmet Alpinanç aldı.

2004 yılında CRM çalışmalarına başlayan Opet, müşterilerine sunduğu ‘dijital faydalarla’ rakiplerinden ayrışan bir yapıya sahip. KalDer Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nde sektöründe sekiz yıl üst üste müşteri memnuniyeti en yüksek marka olarak birinciliği elde etmesi de CRM uygulamalarını en etkili şekilde kullanan şirketlerin başında geldiğini kanıtlıyor. Opet Kart üzerinden müşterilerini aktif olarak takip eden Opet, bütünsel CRM uygulamaları dışında müşteri özelinde kampanyaları da uygulamaya alıyor.

Opet, ‘Kusursuza Yolculuk” programı ile müşterilerine en iyi hizmeti vermek için çalışıyor. Yapılan alışverişlerden sonra SMS yoluyla tüm müşterilere “Verilen hizmetten memnun musunuz?” diye soruluyor. “Hayır’ şeklinde bir SMS gelirse mesaj anında çağrı merkezine düşüyor. Çağrı merkezi telefonla müşteriyi geri arayarak memnuniyetsizliğin kaynağına dair bilgi alıyor ve ilgili birimlere iletiyor.  Entegre bir sistem olduğu için bu uygulama istasyonlardaki kiosklarda da etkin. Müşteri bu kiosklarda kartını okutup ‘hayır’ tuşuna bastığında yine çağrı merkezi tarafından anında aranıyor. Opet’in “Kusursuza Yolculuk” prensibi; çağrı merkezi, istasyon ve online hizmetlerden oluşan koşulsuz memnuniyet anlayışı ile sektöründe fark yaratıyor. OPET Çağrı Merkezi, 7/24 hizmet sunarak tüm çağrıları titizlikle değerlendiriyor ve eksiksiz teknik altyapısı ile tüm müşteriler için çözüm üretiyor. OPET'in tüm istasyonları; ürün ve hizmet kalitesi, istasyon düzeni, güler yüzlü ve güvenilir bir ortam sunması, tuvalet temizliği ve engelliler için hazırlanan düzenekler ile bütünsel bir standarda sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71