banner201

Prometeon yeni inşaat serisi lastiğini pazara sundu

Prometeon, inşaat şantiyelerinin zorlu koşullarında çalışan araçlar için sunduğu “G:01 II” serisi ile yüksek kilometre ömrü, daha fazla dayanıklılık sağlıyor.

banner179
Prometeon yeni inşaat serisi lastiğini pazara sundu
banner95

Prometeon'un pazardaki en güçlü olduğu segmentlerden biri olan inşaat segmentine özel sunduğu “G:01 II” serisi, artan sırt genişliği ile kilometre performansının da artmasını sağlıyor. Ayrıca, yanal kanallar taşların tahliyesini kolaylaştırırken, yandan gelen darbe ve sürtünme ve kopmalara karşı lastiği koruyor. Yenilenen “G:01 II” serisi, bir önceki seriye kıyasla yüzde 20 daha fazla dayanıklılık ve yüzde 20 artırılmış kaplanabilirlik vadediyor. Ayrıca, G:01 II serisinin ön aks lastikleri eklenen taş iticiler sayesinde karkasın hasar almasını engellerken, lastiğin tüm zorlayıcı dış koşullara rağmen ömrünün sonuna kadar kullanılabilmesine imkan sağlıyor. Bu da lastiğin ilk ömrünü tamamladıktan sonra defalarca kaplanabilmesine olanak tanıyor.

“G:01 II” serisi, yeni eklenen 13R 22.5 ölçüleri ile birlikte tamamlanırken, 295/80R 22.5 ve 315/80R 22.5 ölçüleri de dahil olmak üzere tüm ölçülerinde sahip olduğu M+S ve kar tanesi etiketlemeleriyle 4 mevsim üstün performans ve güvenliği garanti ediyor.

G:01 II serisinin ön aks lastikleri, büyüyen sırt genişliğiyle kilometre performansının artmasını sağlarken, yanal kanalları taşların tahliyesine imkan tanıyor. Yanal darbe ve sürtünmelere karşı daha fazla dayanıklılık sunuyor. Merkezi kanal geometrisi ile taşların lastik içinde hapsolması önlenerek, oluşabilecek hasarların önüne geçiliyor. Özel sırt aşınma göstergeleri ise diş açma operasyonunu kolaylaştırıyor.

Yüksek çekiş gücü ve düzenli aşınma

Serinin çeker aks lastikleri ise Pirelli patentli taban deseni ile kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahip olup, daha yüksek çekiş gücü ve düzenli aşınma sağlıyor. Yönlü taban deseni ise asfalt yollarda da yüksek kilometre, üstün çekiş ve akustik konfor sağlıyor.

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178