banner201

İntermobil, UN Global Compact imzacı üyeliğine kabul edildi

Dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatiflerinden UN Global Compact, geçtiğimiz günlerde bir Türk markasını imzacı üyeliğine kabul etti. Otomotiv sektöründeki başarılarının yanı sıra sürdürülebilir bir gelecek için çalışan İntermobil’in, UN Global Compact imzacı üyelik başvurusu kabul edildi.

banner179
İntermobil, UN Global Compact imzacı üyeliğine kabul edildi
banner95

Dünya çapındaki şirketlerin stratejilerini ve operasyonlarını insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki 10 ilkeye uyumlu hale getirmeleri için destekleyen UN Global Compact, aynı zamanda Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşılabilmesi için iş dünyasına liderlik ediyor.

160’ın üzerinde ülkede 10.000’in üzerinde şirket ve 3.000’in üzerinde şirket dışı imzacı üyesi ile dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan UN Global Compact, iş dünyasında sorumluluk sahibi firmaları bünyesine dahil ediyor.

Değerleriyle var olmanın bilincinde bir kurum olduklarını ve dünyaya karşı sorumluluklarını unutmadıklarını her fırsatta dile getiren İntermobil yetkilileri, “Sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığı artırmak için üzerimize düşeni yapıyoruz” diyerek yalnızca sektörleri için değil dünya için faydalı olma vizyonuyla hareket ettiklerinin altını çiziyorlar.

Bir Türk markasının kurum içinde aldığı önlem ve uygulamalar ile UN Global Compact şirketleri arasında yer alması, hem dünya adına sevindirici hem de ülkemiz açısından gurur verici bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178